Serwis poświęcony automatyce budynkowej
Automatyka Budynkowa

3 PaĽdziernik 2023 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
PaĽdziernik 2023

PnWt¦r CzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     


Aktualności

ProsumentPRO

Klaster Green Energy stworzył platformę ProsumentPRO, dedykowaną programowi „Prosument”, który jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.
Inteligentny biurowiec

 

ZOBACZ ONLINE 

Zwiększ IQ swojego domu!

Możesz mieszkać łatwiej i wygodniej. Twój dom zaparzy Ci kawę, oświetli ogród nocą, włączy klimatyzację. A to dopiero początek.

dowiedz się więcej

Light Assist

LightASSIST to system inteligentnego sterowania oświetleniem. Dedykowane, niezwykle intuicyjne rozwiązanie, które umożliwia dodatkową redukcję mocy lamp, a co za tym idzie większe zyski. Przy zachowaniu prostoty obsługi, charakteryzuje się on rozbudowaną funkcjonalnością, która zapewnia dowolną konfigurację pracy zainstalowanych lamp oraz kontrolę zużycia energii elektrycznej. Dzięki bogatej ofercie komponentów, instalacja możliwa jest zarówno w istniejących, jak również w powstających obiektach.
BIOGAZ - PRAKTYCZNE ASPEKTY INWESTYCJI W ZIELONĄ ENERGIĘ

 1 października w Warszawie odbędzie się dziewiąta już edycja Konferencji „BIOGAZ - PRAKTYCZNE ASPEKTY INWESTYCJI W ZIELONĄ ENERGIĘ”, która odpowiada na pytania dotyczące rentowności biogazowni w obliczu braku kompleksowego systemu wsparcia dla tych źródeł OZE. 

Innowacyjny czujnik wielosensorowy

Wieloparametrowy czujnik MiTHO służy do ciągłego monitorowania parametrów, takich jak obecność, nasłonecznienie, temperatura oraz wilgotność na magistrali Modbus (bacnet, DALI).

Zapewnia funkcjonalność serwera temperatury dla dodatkowych czujników cyfrowych 1-Wire. Przemyślana konstrukcja i nowatorska technologia sprawia, iż jest on jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń tego typu. Znajdzie swoje zastosowanie w hotelach, biurowcach, mieszkaniach oraz obiektach przemysłowych. 

KOGENERACJA – perspektywy rozwoju inwestycji

30 października odbędzie się w Warszawie druga edycja Konferencji „KOGENERACJA – perspektywy rozwoju inwestycji”. Pierwsze spotkanie z tego cyklu zgromadziło 70 zainteresowanych inwestorów w kogenerację, m. in.: przedstawicieli przedsiębiorstw ciepłowniczych i elektrociepłowni, przemysłowych odbiorców energii, samorządów, firm współpracujących z branżą ciepłowniczą, dostawców produktów i technologii, a także przedstawicieli firm wykonawczych.

Polska stawia na energię przyszłości!

Podwyżki cen energii mają ogromny wpływ na stan naszych portfeli. Nie dziwi zatem fakt, że z każdym kolejnym rachunkiem za prąd czy ogrzewanie stajemy się coraz bardziej świadomymi użytkownikami tych mediów i coraz częściej myślimy o tym, by nasze domy, gospodarstwa czy inne nieruchomości wyposażyć w urządzenia i instalacje, które mogą generować oszczędności. To z kolei powoduje sukcesywny wzrost zainteresowania energią odnawialną i efektywnością energetyczną w naszym kraju.

Inteligentne technologie w Krakowie

DLJM System wybuduje w Krakowie unikalne Laboratorium Inteligentnego Budownictwa  do testowania i optymalizacji urządzeń automatyki budynkowej. Firma opracowała algorytmy wykorzystujące sztuczną inteligencję, dzięki którym budynki będą sterowane jeszcze lepiej i oszczędzą nawet 15% energii. Na swój innowacyjny projekt firma otrzymała prawie 10 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

„Oszczędność i bezpieczeństwo - podstawa efektywnego zarządzania energią w przedsiębiorstwie”

Podczas konferencji „Oszczędność i bezpieczeństwo - podstawa efektywnego zarządzania energią w przedsiębiorstwie” co roku, wspólnie z ekspertami podejmujemy temat związany z kwestią zmniejszenia kosztów eksploatacji energii w polskich przedsiębiorstwach, ale również prezentujemy najnowsze technologie, które są mniej inwazyjne dla otoczenia.

Zapraszamy do udziału w konferencji
Już 23 kwietnia - Warszawa

Smart City Kielce

19 marca br. w Centrum Kongresowym – Targi Kielce S.A. odbyła się pierwsza konferencja z cyklu pt. ”Kongres Smart City”. Organizatorami przedsięwzięcia są Klaster Green Cars , Klaster Smart IT oraz gościnnie Targi Kielce S.A. Cykl  debat, poświęconych realizacji idei Smart City, dotacjom unijnym oraz wdrażaniu innowacyjnych technologii w polskich miastach, będzie trwał przez cały  rok. Więcej informacji o przedsięwzięciu na stronie www.smartpl.eu.

CREONE - inteligentne systemy depozytowe lub Creone szwedzki producent elektronicznych systemów zarządzania kluczami i depozytami

Elektroniczne systemy depozytowe  od wielu lat wspomagają pracę Administratorów Budynków, ułatwiając i porządkując zarządzanie kluczami na obiekcie. Są to systemy znane i cenione przez użytkowników ale… również traktowane jako niezwykle skomplikowane w instalacji oraz bardzo kosztowne.

Czas na aktywne wsparcie pomp ciepła!

II Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła w ramach trzeciej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 16-17.10.2013 Centrum EXPO XXI Warszawa

Co nowego w biogazie?

Rynek biogazowy w Polsce niezmiennie trwa w fazie rozwoju, jednak daleki jest on jeszcze od wykorzystania pełnego swojego potencjału. Coraz częściej w wypowiedziach ekspertów pojawiają się opinie o nikłych szansach reaizacji planu Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który zakładał powstanie 2500 biogazowni do roku 2020, co pozwoliłoby Polsce znaleźć się w europejskiej czołówce tej branży. Aktualne obliczenia wskazują na zaledwie 10 procentowy stopień wypełnienia tego celu, a przecież w odniesieniu do możliwości sektora biogazowego w naszym kraju niejednokrotnie posługiwano się metaforą legendarnego El dorado.
Nagroda Heat Pump City of the Year 2013 przyznana

Nagroda "Heat Pump City of the Year 2013" przyznana
Zielona Dania już w 2050 roku?

Podczas gdy większość świata wciąż narzeka na wysokie ceny ropy naftowej, prawie zupełnie niezauważenie jeden z europejskich krajów - Dania, postanowił coś z tym zrobić. Duński rząd zakazał instalacji olejowych i gazowych systemów grzewczych w nowych budynkach począwszy od stycznia tego roku. Trzy lata później, w 2016, instalacje te będą również niedozwolone w starych budynkach jeśli dostępne będzie tam ogrzewanie z ciepłowni. W okresie przejściowym Dania zainwestuje 42 miliony duńskich koron (ok. € 5,6 milionów), w celu wspierania zmiany systemów grzewczych w istniejących budynkach.

Energia jutra już dziś!

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland (16-17.10.2013, warszawa). W obliczu ciągłego oczekiwania w Polsce na ustawę OZE nastroje panujące wśród przedstawicieli branży sięgają od zawiedzionych nadziei i zwątpienia w dynamiczny rozwój sektora "zielonej" energii, poprzez nieśmiałą wiarę w ogrom drzemiących w nim szans, a kończąc na niezachwianym i radosnym optymizmie, opartym na prognozach dla przyszłości rynku energetycznego w Polsce.

Kluczowa decyzja Komisji Europejskiej dotycząca sposobu liczenia OZE z pomp ciepła i obliczania SPF

W dniu 1 marca 2013 roku Komisja Europejska wydała decyzję ustanawiającą wytyczne dl apańśtw członkowskich dotyczące obliczania energii odnawialnej przekazywanej przez pompy ciepła oraz szacowania wartości współczynnika SPF (ang. Seasonal Performance Factor). Opublikowany dokument ma ogromne znaczenie dla branży i z pewnością będzie stanowił bardzo silny impuls dla polskiego rynku pomp ciepła. Co ważne, dokument znacząco upraszcza sposób szacowania energii z OZE dla pomp ciepła, co ma duże znaczenie dla pracy instytucji statystycznych (GUS).
Kampania Ekologiczna Słoneczne Dni Maj 2013

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji europejskiego projektu ekologicznego - Słoneczne Dni. W maju, w dniach 1-19 maja 2013r. odbędą się po raz trzeci w Polsce oficjalne obchody Europejskich Słonecznych Dni.
OZE bez granic

Grupa REECO poprzez międzynarodowe targi i konferencje w Niemczech, Austrii, na Węgrzech, w Rumunii i Polsce dostarcza aktualną i różnorodną ofertę informacyjną na temat energii odnawialnej i efektywności energetycznej. Krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia i organizacje branżowe, eksperci oraz przedstawiciele świata polityki jako partnerzy imprez, oferuję odwiedzającym zawsze aktualny przegląd technologii, pokazują możliwości dotacji oraz przykładowe projekty.

Podsumowanie konferencji „Facility Management”

III edycja konferencji „Facility Management”

Konferencja Zarządców Nieruchomości Komercyjnych - Kraków 14 czerwiec 2012

Zapraszamy do udziału w Konferencji Zarządców Nieruchomości Komercyjnych, która odbędzie się 14 czerwca w Krakowie.
XI Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2013

Targi ELEKTROTECHNIKA na stałe wpisały się w kalendarz imprez targowych w Polsce. Przeznaczone są dla producentów i dystrybutorów sprzętu niskiego i średniego napięcia oraz systemów alarmowych. Miejscem Targów jest Centrum Wystawiennicze EXPO XXI w Warszawie. Równolegle z Targami ELEKTROTECHNIKA odbywają się Targi Czystej Energii CENERG (www.cenerg.pl) oraz Targi ŚWIATŁO (www.lightfair.pl).

Zaproszenie na konferencję „Oszczędność i bezpieczeństwo – podstawa efektywnego zarządzania energią w przedsiębiorstwie”

 

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w konferencji
„Oszczędność i bezpieczeństwo – podstawa efektywnego zarządzania energią
w przedsiębiorstwie”
już 17 maja 2012 r. w Centrum Bankowo-Finansowym w Warszawie.


W programie, m.in. wykłady ekspertów:

·      Wpływ liberalizacji rynku energii na bezpieczeństwo energetyczne ” -
dr Bartłomiej Nowak,
Katedra Prawa Międzyn. i Prawa UE  Akademii Leona Koźmińskiego

·      Wybrane aspekty prawa energetycznego w świetle obowiązujących przepisów oraz planowanych nowelizacji” Radca Prawny Łukasz Szymański, Mamiński & Wspólnicy

 
Nowe Forum Automatyki Budynkowej

 

 Zapraszamy do odwiedzenia forum automatyki budynkowej abForum.pl

Na forum znajdą Państwo usystematyzowane informacje o dostępnych na rynku systemach i urządzeniach z zakresu automatyki budynkowej, systemów zarządzania budynkiem oraz wiele innych.

Z abForum.pl współpracują specjaliści z zakresu automatyki, którzy odpowiedzą na Państwa pytana, udzielą rad i fachowych informacji.

Serdecznie zapraszamy!

Facility Management GigaCon

Wydarzenie poświęcone jest przedstawieniem technologii i zintegrowanych systemów służących do zoptymalizowania zarządzania budynkiem oraz prezentacja najlepszych rozwiązań i standardów stosowanych w Facility Management.

Zaproszenie na Kongres INBUS 2011

Zapraszamy do udziału w VI Kongresie INTELLIGENT BUILDING SYSTEMS InBuS 2011, który odbędzie się w Krakowie w dniach 20-21.10.2011.

Informacje o kongresie, formularz zgłoszeniowy, program

Zapraszamy na Seminarium Inteligentny Budynek

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w bezpłatnym seminarium Inteligentny Budynek – niezawodność i energooszczędność, które odbędzie się 20.09.2011 w warszawskim Hotelu Golden Tulip Warsaw Centre przy ulicy Towarowej 2
Bezprzewodowy dom już za 3000 zł

Obecnie dzięki technologii bezprzewodowej, każdy ma możliwość instalacji systemu inteligentnego domu bez zbędnych kosztów, remontów i kłucia ścian, a dodatkowo całą instalację można wykonać samodzielnie!

Konferencja „Facility Management”

Facility Management efektywnie wspiera zarządzanie firmami komercyjnymi, staje się jednym z ważniejszych sektorów  biznesu. FM to nie tylko zarządzanie nieruchomością ale przede wszystkim  zarządzanie wartością.

Ogólnopolskie szkolenie Facility Managment 2011

Zapraszamy wszystkich uczestników rynku nieruchomości, w tym Facility Managerów, zarządców nieruchomości komercyjnych i instytucjonalnych, dyrektorów administracyjnych i technicznych oraz architektów do udziału w najbardziej wartościowym i prestiżowym spotkaniu profesjonalistów odpowiedzialnych za zarządzanie nieruchomością

X Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2012

Targi ELEKTROTECHNIKA skierowane są do producentów i użytkowników sprzętu niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz systemów alarmowych i rozwiązań umożliwiających instalację przewodów elektrycznych w nowoczesnych budynkach.

Kongres InBuS 2011

6th International Congress on

INTELLIGENT BUILDING SYSTEMS

InBuS 2011 

Kongres ma za zadanie budowanie pomostu pomiędzy teorią i praktyką szeroko rozumianych procesów projektowania, sterowania i zarządzania w inteligentnych budynkach i rezydencjach.

Termin Kongresu:
20 - 21.10.2011 r.

Miejsce Kongresu:
Centrum Konferencyjne Hotelu Andel's Cracow ul. Pawia 3 Kraków

Więcej informacji

Najbardziej inteligentny Hotel w Polsce

 

We Wrocławiu powstał pierwszy w Polsce hotel sieci PURO. Hotel jest jednym z najbardziej zautomatyzowanych obiektów w Polsce. Ponad 120 sterowników zapewnia pełną integrację systemów w budynku oraz dostarcza wielu możliwości.

nowe panele słoneczne

Inżynierowie chemicy z Massachusetts Institute of Technology (MIT), używając nanorurek węglowych, odkryli sposób koncentracji energii słonecznej 100 - krotnie przewyższający standardowe ogniwa fotowoltaiczne. Nanoruki mogą działać jak anteny i skupiać energię słoneczną, potencjalnie umożliwiając wytwarzanie mniejszych i wydajniejszych urządzeń zasilanych energią ze Słońca - informuje portal EurekaAlert.

panele słoneczne w oknie

Badacze z the U.S. Department of Energy's Brookhaven National Laboratory i Los Alamos National Laboratory opracowali nowy rodzaj cienkiego filmu, który absorbuje energię słoneczną i wytwarza ładunek elektryczny na stosunkowo dużej powierzchni.

odcisk palca zamiast loginu

Nowy serwis, pozwalający internautom na korzystanie z wielu kont internetowych przy użyciu odcisku palca zamiast hasła - FingerID opracowała studentka technologii internetowych Sara Alotaibi, w ramach swojej pracy magisterskiej - informuje University of Southampton's School of Electronics and Computer Science.
Samochód przewidujący korki

Prototypy holograficznych urządzeń mobilnych, programów komputerowych do przewidywania i omijania korków na drogach, laptopów zasilanych energią kinetyczną i "zielonymi" bateriami na etanolu, mają być dostępne od 2015 roku - poinformowała agencja Bloomberg.

Czarna skrzynka w samochodzie

Car DVR 2 jest samochodowym odpowiednikiem lotniczej czarnej skrzynki. Dzięki małej kamerze i mikrofonowi, umożliwia ono rejestrację 20 minut obrazu i dźwięku.
Inteligentna sygnalizacja świetlna

Wyposażenie inteligentnych sygnalizatorów na skrzyżowaniach w prosty zestaw zasad oraz zdolność łączności z sąsiadującymi skrzyżowaniami pozwala na zmniejszyć czas oczekiwania na zmianę świateł o 10 do 30%.

Polska technologia podbija Azję

Promar jako jeden z laureatów rządowego programu GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii gościł w zeszłym tygodniu z misją gospodarczą w Chinach. W poszukiwaniu kontrahentów swoją ofertę zaprezentował także na światowej wystawie Expo.

Innowacyjne rozwiązania inteligentnych systemów zarządzania budynkiem

 

Zapraszamy do udziału w konferencji "Innowacyjne rozwiązania inteligentnych systemów zarządzania budynkiem", która odbędzie się pod patronatem serwisu www.automatyka-budynkowa.com w dniach 23 listopada 2010 w Warszawie.

Więcej informacji w dziale Konferencje, wystawy.

Integracja paneli słonecznych z dachówkami

Najnowsze osiągnięcia w technologiach fotowoltaicznych zachęcają producentów do tworzenia różnych implementacji tej technologii w życiu codziennym. Ostatnio zostały podjęte kroki w kierunku zachęcenia deweloperów do produkcji domów z dachami integrującymi w sobie systemy fotowoltaiczne.

Podziękowania

Szanowni Państwo,

 Chcielibyśmy sedrecznie podziękować wszystkim firmom, które wzięły udział w II Konferencji Inteligentnych Systemów Budynkowych Wrocław 2010, za przygotowanie interesujących prezentacji i wykładów, a także wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas tych 2 dni.

Mamy nadzieję, że w jeszcze liczniejszym gronie spotkamy się za rok.

Wkrótce na stronach serwisu www.automatyka-budynkowa.com oraz na stronie konferencji www.kisb.pl znajda Państwo opisy, wywiady i relacje z tego wydarzenia.

Organizatorzy: koło naukowe Elektroniczynch i Komputerowych Systemów Automatyki , Instytut Informatyki, Automatyki i Robotyki wraz z Certyfikowanym Centrum Szkoleniowym KNX i serwisem www.automatyka-budynkowa.com

Harmonogram Konferencji Inteligentnych Systemów Budynkowych 2010

 

II Konferencja Inteligentnych Systemów Budynkowych


    

 

Targi Light + Building

Light + Building to największe i prestiżowe targi oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki domów i obiektów.

System Nexo od roku pomaga ratować życie górników

Jesienią 2009 roku mija rok od zainstalowania systemu Nexo firmy Nexwell w Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Sobinie, działającej na rzecz bezpieczeństwa górników z KGHM Polska Miedź S.A.

NETxAutomation – Światowy standard zarządzania sieciami KNX już w Polsce.

Aplixcom Sp. z o.o. i NETxAutomation GmbH podpisały umowę o współpracy, na mocy której Aplixcom został oficjalnym przedstawicielem austriackiego partnera.(...)
Współpraca

W związku z dużo liczbą liczbą zapytań dotyczących ofert sprzedaży akcesoriów w systemach automatyki budynkowej,  serwis automatyka-budynkowa.com  zaprasza do współpracy dystrybutorów oraz sklepy internetowe posiadające w swojej ofercie artykuły automatyki budynkowej.
Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Państwa na warsztaty techniczne z rozwiązań oraz nowości firmy RISCO organizowane przez Firmę ALPOL. Szczegóły znajdą Państwo w dziale Szkolenia, kursy.
Wizualizacje systemów

W dziale Moj inteligentny dom -> filmy znajdą Państwo wizualizacje systemów automatyki budynkowej, pokaz działania inteligentnych instalacji oraz wiele innych ciekawych wizualizacji. 
Nowości w serwisie

Zapraszamy do zapoznania się z nowym działem serwisu. W dziale Mój inteligentny dom znajdą Państwo szereg ciekawych informacji oraz wizualizacji dotyczących inteligentnych instalacji. (...)

Zapraszamy na Targi ELEKTROTECHNIKA 2010

Targi ELEKTROTECHNIKA na stałe wpisały się w kalendarz imprez targowych w Polsce. Przeznaczone są dla producentów i dystrybutorów sprzętu niskiego i średniego napięcia oraz systemów alarmowych.(...)
Zapraszamy na Targi Idealny Dom i Wnętrze

„ENERGIA ELEKTRYCZNA – RACJONALIZACJA ZUŻYCIA A JAKOŚĆ

Po raz trzeci Spółka giełdowa ELEKTROTIM wraz z firmą Schneider Electric organizują seminarium naukowe, które odbędzie się w dniach 01 - 02 października 2009 w Karpaczu (...)
Mikroprzedsiębiorca roku

Miło jest nam poinformować Państwa, że nasz Partner firma Nexwell Engineering, polski producent systemów automatyki domowej, został zwycięzcą 5 edycji konkursu "Mikroprzedsiębiorca Roku" (...)
Otwarcie Studio Inteligentnego Domu w Warszawie

Konferencja i Targi Automatyki Budynkowej

Relacje z Konferencji i Targów Automatyki Budynkowej znajduje się w dziale Konferencje, wystawy. Zapraszamy do wyrażania swoich opinii na Forum.

Mapa kampusu

Firmy wystawiające się na Targach Automatyki Budynkowej mogą ustawiać swoje stanowiska 27.05 od godziny 17.00 oraz 28.05. od 7.00. Targi odbędą się w budynku D-20 Politechniki Wrocławskiej.
Mapa Kampusu (..) 
Katalog Firm

Zachęcamy wszystkie firmy do zapisywania się do Katalogu firm. (...)
Konferencja


Zachęcamy do przesyłania na adres promocja@automatyka-budynkowa.com materiałów do bezpłatnego umieszczania w dziale artykuły branżowe oraz do dodawania swoich produktów do katalogu branżowego. Dzięki temu już teraz mają Państwo możliwość zaprezentowania swojej Firmy uczestnikom konferencji.
 

ELEKTRYZUJĄCA PASJA

27 kwietnia 2009r., w zabytkowych wnętrzach Ratusza Miejskiego we Wrocławiu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom II edycji konkursu ,,ELEKTRYZUJĄCA PASJA" (...)
Konferencja

 

Zgłoszenie na Konferencję Automatyki Budynkowej

Szczegółowe informacje - Aktualizacja 18.05.2009r.


SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU