www.automatyka-budynkowa.com -aktulaności - Polska technologia podbija Azję
Automatyka Budynkowa

21 Kwiecień 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Aktualności » Polska technologia podbija Azję

Polska technologia podbija Azję 

Bydgoski Promar rusza na podbój Azji ze swoim systemem zdalnego sterowania zużyciem mediów. Na światowej wystawie Expo w Szanghaju energooszczędną technologią zainteresowało się aż 60 firm
Promar jako jeden z laureatów rządowego programu GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii gościł w zeszłym tygodniu z misją gospodarczą w Chinach. W poszukiwaniu kontrahentów swoją ofertę zaprezentował także na światowej wystawie Expo.

Innowacyjna technologia opracowana w bydgoskiej firmie polega na zdalnym monitorowaniu i sterowaniu zużyciem energii cieplnej w budynkach. Specjaliści Promaru za pomocą informatycznych łączy oraz zaprojektowanej we własnym zakresie aparatury regulują mediami w obiektach rozrzuconych w całej Polsce. Specjalistyczne oprogramowanie uwzględniające temperaturę na zewnątrz, przepuszczalność termiczną ścian i wydajność grzejników pozwala na ustawienie urządzeń gwarantujące minimalne zużycie energii. System ma także zastosowanie latem - wówczas wykorzystywany jest do sterowania klimatyzacją. W obu przypadkach oszczędności sięgają 30 proc.


Technologia jest unikalna w światowej skali, dlatego Promar liczy na podbój zagranicznych rynków. Efekty gospodarczej misji na Dalekim Wschodzie pokazują, że nie są to ambicje na wyrost.

- Naszą ofertą zainteresowało się blisko 60 firm. Najpoważniejsza z nich to chiński potentat energetyczny Shanghai Electrics - informuje Ryszard Marciniak, prezes Promaru. Chiński koncern planuje wejście na polski rynek, dlatego jego przedstawiciele na zaproszenie Ministerstwa Środowiska przyjadą do naszego kraju już w listopadzie. - Liczymy, że wówczas uda nam się ustalić szczegóły współpracy z Shanghai Electrics. Cały czas czekamy na dalszy odzew ze strony pozostałych kilkudziesięciu firm, które interesowały się naszym systemem - tłumaczy Marciniak. Nadzieja na wspólne interesy jest, bo Chińczyków bardzo zaskoczyła technologia promowana przez bydgoską firmę. - Nigdy wcześniej nie słyszeli o takim rozwiązaniu, była to dla nich zupełna nowość. Miejmy nadzieję, że uniwersalność naszego systemu i możliwości, jakie daje, zachęciły ich na tyle, by nasza współpraca przybrała konkretny wymiar - dodaje.

Prezes firmy chwali sprawne i profesjonalne przygotowanie wyjazdu do Kraju Środka: - Wsparcie dyplomacji polskiej było nieocenione, ministerstwo bardzo nam pomogło.

Promar z gospodarczą misją wybiera się także do Wietnamu i Indii. - Dzięki wygranej w programie Ministerstwa Środowiska prowadzimy już rozmowy z zagranicą, między innymi z Francuzami, Węgrami, a także w Szkocji. Jednak do końca roku chcemy uporządkować rynek polski, a dopiero w przyszłym rozpoczynamy na szerszą skalę współpracę międzynarodową - zapowiada Marciniak.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz


Dodano: 15.09.2010

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU