Czas na aktywne wsparcie pomp ciepła!
Automatyka Budynkowa

17 Lipiec 2018 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2018

PnWtŚr CzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     


Aktualności » Czas na aktywne wsparcie pomp ciepła!

II Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła w ramach trzeciej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 16-17.10.2013 Centrum EXPO XXI Warszawa

Nie ma co się oszukiwać, energia staje się coraz droższa i prawdopodobnie jej koszty będą się zwiększały w jeszcze szybszym tempie. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że koszty ogrzewania typowego, współcześnie budowanego domu, stanowią ponad 70% kosztów jego utrzymania. To bardzo dużo, jeśli weźmie się pod uwagę, że istnieją rozwiązania i technologie umożliwiające zredukowanie tych kosztów nawet o połowę. Nie da się również pominąć tematu szkodliwej emisji dwutlenku węgla, pyłów i innych zanieczyszczeń i ich negatywnego wpływu na środowisko. Najlepiej jak najszybciej stać się nezależnym od niepewnych dostaw i stale zmiennych cen paliw kopalnych. Pozytywny wpływ na środowisko naturalne, a przede wszystkim korzyści ekonomiczne, są najlepszym uzasadnieniem zwiększania zaangażowania i wsparcia rozwoju pomp ciepła w Polsce.

Pompa ciepła znacznie zmniejsza emisję zanieczyszczeń w porównaniu z konwencjonalnymi źródłami energii, a tym samym istotnie przyczynia się do skutecznej ochrony klimatu. Oprócz korzyści ekologicznych i ekonomicznych ważne jest, aby przekonywać coraz to szersze grupy o zaletach pomp ciepła. Inwestorzy, instalatorzy, firmy budowlane i wiele innych grupo powinno odkryć dla własnych potrzeb właściwości pomp ciepła i szerzyć ich idee oraz czerpać korzyści, które niosą one za sobą.

Jednym z celów II Kongresu PORT PC organizowanego w Warszawskim EXPO XXI w dniu 17 października 2013r. będzie pokazanie możliwości wsparcia pomp ciepła jako OZE i wypracowanych przez PORT PC narzędzi takich jak wytyczne dla wykonywania dolnych źródeł pomp ciepła czy kalkulator do szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła. Przedstawione będą nowe możliwości polskiego i europejskiego rynku oraz znaczenie pomp ciepła w "energetyce jutra". Po sukcesie zeszłorocznego Kongresu Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i tym razem postawiła na wysoką jakość wykładów i znanych prelegentów. Kongres PORT PC zaszczyci Pani prezes NFOŚiGW Małgorzata Skucha, która przedstawi nowe inicjatywy NFOŚiGW dotyczące wsparcia odnawialnych źródeł energii. Już tradycyjnie pojawi się reprezentant Instytutu Fraunkhofer'a ISE z Niemiec, Pan Marek Miara, który przedstawi znaczenie pomp ciepła w technologii smart grid oraz sposoby szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła. Znaczenie pomp ciepła w Europie w perspektywie do 2020 i 2030 roku pokaże p. Krystyna Dawson z renomowanego Instytutu BSRIA z Wielkiej Brytanii. Nie zabraknie też reprezentanta Niemieckiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (BWP). Pan Rudiger Grimm przedstawi dobre praktyki wykonywania dolnych źródeł ciepła dla pomp ciepła w Niemczech.

W tym miejscu nie można pominąć naszych krajowych autorytetów branżowych a wśród nich takie nazwska jak Paweł Lachman, Adolf Mirowski, Andrzej Oczoś czy Małgorzata Smuczyńska. Taka obsada musi przyczynić się do kolejnego sukcesu PORT PC. Kongres odbędzie się w ramach trzeciej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland (16-17 października 2013, Warszawskie Centrum EXPO XXI). Tematyka pomp ciepła odnajduje swoje odzwierciedlenie także w targach i w specjalnej edycji forum pomp ciepła przygotowanej pod kątem architektów. Wedługi informacji organizatora targów, wśród wystawców tegorocznej edycji są firmy takie jak Aspol FV Sp. z o.o., NIBE-Biawar Sp. z o.o., Panasonic, Rehau Sp. z o.o., Exotherm, Glen Dimplex Polska, Energetica Group Sp. z o.o.

Kongres PORT PC będzie z pewnością interesującym i ważnym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnych rozwiązań na rynku pomp ciepła, perspektywami i warunkami rozwoju i wymogami unijnymi. Na kongresie nie może zabraknąć nikogo, kto w jakikolwiek sposób jest związany z branża. "To będzie kolejne święto branży pomp ciepła w Polsce" podsumowuje Małgorzata Bartkowski, Project Manager RENEXPO® Poland.

Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com lub www.portpc.pl

 

 


Dodano: 28.07.2013

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU