Czas na aktywne wsparcie pomp ciepła!
Automatyka Budynkowa

23 Kwiecień 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Aktualności » Czas na aktywne wsparcie pomp ciepła!

II Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła w ramach trzeciej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 16-17.10.2013 Centrum EXPO XXI Warszawa

Nie ma co się oszukiwać, energia staje się coraz droższa i prawdopodobnie jej koszty będą się zwiększały w jeszcze szybszym tempie. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że koszty ogrzewania typowego, współcześnie budowanego domu, stanowią ponad 70% kosztów jego utrzymania. To bardzo dużo, jeśli weźmie się pod uwagę, że istnieją rozwiązania i technologie umożliwiające zredukowanie tych kosztów nawet o połowę. Nie da się również pominąć tematu szkodliwej emisji dwutlenku węgla, pyłów i innych zanieczyszczeń i ich negatywnego wpływu na środowisko. Najlepiej jak najszybciej stać się nezależnym od niepewnych dostaw i stale zmiennych cen paliw kopalnych. Pozytywny wpływ na środowisko naturalne, a przede wszystkim korzyści ekonomiczne, są najlepszym uzasadnieniem zwiększania zaangażowania i wsparcia rozwoju pomp ciepła w Polsce.

Pompa ciepła znacznie zmniejsza emisję zanieczyszczeń w porównaniu z konwencjonalnymi źródłami energii, a tym samym istotnie przyczynia się do skutecznej ochrony klimatu. Oprócz korzyści ekologicznych i ekonomicznych ważne jest, aby przekonywać coraz to szersze grupy o zaletach pomp ciepła. Inwestorzy, instalatorzy, firmy budowlane i wiele innych grupo powinno odkryć dla własnych potrzeb właściwości pomp ciepła i szerzyć ich idee oraz czerpać korzyści, które niosą one za sobą.

Jednym z celów II Kongresu PORT PC organizowanego w Warszawskim EXPO XXI w dniu 17 października 2013r. będzie pokazanie możliwości wsparcia pomp ciepła jako OZE i wypracowanych przez PORT PC narzędzi takich jak wytyczne dla wykonywania dolnych źródeł pomp ciepła czy kalkulator do szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła. Przedstawione będą nowe możliwości polskiego i europejskiego rynku oraz znaczenie pomp ciepła w "energetyce jutra". Po sukcesie zeszłorocznego Kongresu Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i tym razem postawiła na wysoką jakość wykładów i znanych prelegentów. Kongres PORT PC zaszczyci Pani prezes NFOŚiGW Małgorzata Skucha, która przedstawi nowe inicjatywy NFOŚiGW dotyczące wsparcia odnawialnych źródeł energii. Już tradycyjnie pojawi się reprezentant Instytutu Fraunkhofer'a ISE z Niemiec, Pan Marek Miara, który przedstawi znaczenie pomp ciepła w technologii smart grid oraz sposoby szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła. Znaczenie pomp ciepła w Europie w perspektywie do 2020 i 2030 roku pokaże p. Krystyna Dawson z renomowanego Instytutu BSRIA z Wielkiej Brytanii. Nie zabraknie też reprezentanta Niemieckiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (BWP). Pan Rudiger Grimm przedstawi dobre praktyki wykonywania dolnych źródeł ciepła dla pomp ciepła w Niemczech.

W tym miejscu nie można pominąć naszych krajowych autorytetów branżowych a wśród nich takie nazwska jak Paweł Lachman, Adolf Mirowski, Andrzej Oczoś czy Małgorzata Smuczyńska. Taka obsada musi przyczynić się do kolejnego sukcesu PORT PC. Kongres odbędzie się w ramach trzeciej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland (16-17 października 2013, Warszawskie Centrum EXPO XXI). Tematyka pomp ciepła odnajduje swoje odzwierciedlenie także w targach i w specjalnej edycji forum pomp ciepła przygotowanej pod kątem architektów. Wedługi informacji organizatora targów, wśród wystawców tegorocznej edycji są firmy takie jak Aspol FV Sp. z o.o., NIBE-Biawar Sp. z o.o., Panasonic, Rehau Sp. z o.o., Exotherm, Glen Dimplex Polska, Energetica Group Sp. z o.o.

Kongres PORT PC będzie z pewnością interesującym i ważnym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnych rozwiązań na rynku pomp ciepła, perspektywami i warunkami rozwoju i wymogami unijnymi. Na kongresie nie może zabraknąć nikogo, kto w jakikolwiek sposób jest związany z branża. "To będzie kolejne święto branży pomp ciepła w Polsce" podsumowuje Małgorzata Bartkowski, Project Manager RENEXPO® Poland.

Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com lub www.portpc.pl

 

 


Dodano: 28.07.2013

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU