www.automatyka-budynkowa.com - artykuły branżowe - Profesjonalne systemy ochrony obwodowej
Automatyka Budynkowa

21 Marzec 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Artykuły » Profesjonalne systemy ochrony obwodowej

Profesjonalne systemy ochrony obwodowej

 

Coraz częściej, oprócz stosowania systemów alarmowych, czujek podczerwieni czy też monitoringu CCTV, które wykrywają i sygnalizują obecność osób niepożądanych wewnątrz budynków, uświadamiamy sobie konieczność wykrycia intruza, zanim ten znajdzie się na terenie bezpośrednio otaczającym chroniony budynek.
Najprościej mówiąc – zanim przejdzie przez ogrodzenie Systemy ochrony obwodowej światowych liderów w dziedzinie – firm SOUTHWEST MICROWAVE i GEOQUIP – za pośrednictwem firmy C&C PARTNERS TELECOM są obecne również w Polsce. Rodzina INTREPID oraz bariery mikrofalowe i podczerwieni umożliwiają zabezpieczenie praktycznie każdego obiektu. Skuteczność ich działania została sprawdzona i potwierdzona w wielu krajach, w każdych warunkach.
Instytucje rządowe, sektor przemysłowy czy wszelkiego rodzaju obiekty przedsiębiorstw użyteczności publicznej wymagają ograniczenia dostępu osób nieuprawnionych i szybkiej reakcji w momencie, gdy osoba taka zbliży się do nich na niebezpieczną odległość.
Wykorzystanie istniejących przeszkód
Pierwszą przeszkodzą, jaką natrafia intruz, jest zwykle ogrodzenie okalające teren. Niejednokrotnie jest to jedyna fizyczna forma przeszkody, z jaką będzie on musiał sobie poradzić. Wśród najlepszych systemów wykrywających próbę przeprawy przez ogrodzenie należy wymienić napłotowy system MicroPoint. Dowolność konfiguracji
stref, szeroki zakres czułości dla jednego 200-metrowego odcinka kabla, jak też dla danej strefy, modułowa budowa, rozróżnianie wibracji pochodzących od podmuchów wiatru lub silnych opadów atmosferycznych to cechy, jakie MicroPoint stawiają na szczycie profesjonalnych systemów ochrony obwodowej. Wizualizacja całości systemu o długości ponad 25 km w znacznym stopniu ogranicza liczbę wyjazdów patrolowych. Tym samym personel ochrony w danym momencie może reagować na faktyczne zagrożenie.
Najlepszy system to taki, o którego istnieniu nikt nie wie
W 99% służby ochrony „czekają”, aż intruz wejdzie na chroniony teren. Informacja o takim zdarzeniu pochodzi od mniej lub bardziej zaawansowanych czujek lub systemów. Dzięki systemom zakopywanym nieproszeni goście zostaną wykryci, zanim wejdą w strefę, w której mogą zagrozić chronionemu obiektowi lub materiałom. Co najważniejsze, nie będą mieli o tym żadnego pojęcia. A w tym momencie agresor staje się ofiarą.
Podobnie jak w przypadku stosowania systemu MicroPoint, w systemie kabli sensorycznych zakopywanych Micro- Track, strefy można dowolnie konfigurować, a lokalizacja z dokładnością 3 m umożliwia precyzyjne określenie miejsca, w którym została naruszona strefa. Nie ma potrzeby przeszukiwania całej strefy w poszukiwaniu źródła alarmu.
Niewidzialne promienie
Niekiedy zamontowanie systemu kablowego jest niemożliwe bądź konieczne jest zabezpieczenie sferyczne odcinka o znacznej długości. Wtedy niezastąpione będą bariery mikrofalowe. Model 316 zabezpiecza wiązką odcinek 244 m, oferując najwęższe w swojej klasie pole detekcji. Dzięki temu może być stosowana w miejscach, gdzie szerokość chronionego pasa jest stosunkowo mała.
Co ponadto? – odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne dzięki układom AGC, sprawdzone działanie w ekstremalnych warunkach. A gdy intruz może wtargnąć, przeskakując nad ogrodzeniem? I w tym przypadku jest sposób, aby maksymalnie utrudnić ten manewr. Aktywne bariery podczerwieni PERIMBAR w wykonaniu wandaloodpornym, o standardowej wysokości od 1 do 4 m, z zabezpieczeniem sabotażowym, skutecznie chronią typowe ogrodzenie przed przedostaniem się osobnika do strefy chronionej.
Synchronizacja modułu nadajnika z odbiornikiem uniemożliwia odbiór wiązki z sąsiednich nadajników. Monitor zmieniających się warunków ostrzega przed występowaniem mgły, opadami atmosferycznymi czy zabrudzeniami pokrywy maskującej. Bariery podczerwieni są niezastąpione w przypadku konieczności zabezpieczenia przejść czy bram, wewnątrz bądź na zewnątrz budynków. Gotowe moduły nadajników i odbiorników umożliwiają konstruowanie dowolnego układu wiązek, a ich kodowanie zapewni, że każda wiązka trafi do odpowiedniego odbiornika. Specjalna czarna pokrywa uniemożliwia lokalizację nadajników i chroni moduły przed promieniowaniem z silnych źródeł światła, takich jak słońce czy reflektory. Koniec z alarmami generowanym przez przelatujące ptaki, spadające liście czy przebiegające zwierzęta. W każdym module zamontowano układ, dzięki któremu alarmy są generowane wg ustalonego kryterium po przecięciu jednej bądź dwóch sąsiednich wiązek.
Szybka kalibracja dzięki laserowym układom celowniczym, pomiarom mocy sygnału woltomierzem czy za pomocą wbudowanego wskaźnika diodowego sprawia, że i mniej doświadczeni instalatorzy, a nawet użytkownicy końcowi będą w stanie poprawnie przygotować system. Nie ma gotowego rozwiązania, które zabezpieczy różne obiekty w ten sam sposób. Należy podejść indywidualnie do każdego problemu.

artykuł firmy C&C Partners Telecom – BARTŁOMIEJ DORABIAŁA

 


Dodano: 30.10.2009

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU