www.automatyka-budynkowa.com - artykuły branżowe - Kamera obrotowa z funkcją "Auto-tracking"
Automatyka Budynkowa

21 Marzec 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Artykuły » Kamera obrotowa z funkcją auto-tracking

KAMERA OBROTOWA Z FUNKCJĄ „AUTO-TRACKING”

Jedną z najnowszych technologii zastosowanych w kamerach obrotowych jest funkcja „Auto-Tracking” – określana rewolucyjną technologią śledzenia ruchu ma znacząco zmienić rolę personelu ochrony oraz systemów CCTV. Kamera CCTV może samoczynnie nie tylko wykryć ruch, ale również inteligentnie go śledzić. Dotychczas wykrywanie ruchu było realizowane w multiplekserach lub rejestratorach przez dodanie odpowiedniej funkcji. Był to jednak sposób nakładający pewne ograniczenia, ponieważ oferował wykrywanie tylko formy aktywności: rejestrator włączał się po wykryciu ruchu i rozpoczynał zapis trwający pewien czas, niezależnie od tego, czy obiekt pozostawał w polu widzenia kamery, czy też nie.

Możliwe było korzystanie z kilku konfiguracji systemów kamer:

W obserwowanym pomieszczeniu rozmieszczano kilka kamer stałych i obiekt, niezależnie od swojego położenia, był zawsze widoczny przez jedną z nich. Takie rozwiązanie jest jednak bardzo kosztowne (potrzebnych jest kilka kamer i rejestratorów) oraz wymaga wzmożonej czujności personelu ochrony do ciągłego obserwowania wszystkich monitorów w celu wykrycia intruza.

W strategicznych miejscach pomieszczenia zamontowano kamery z głowicą uchylno-obrotową, umożliwiające uchwycenie obiektu. To rozwiązanie jest często mniej kosztowne, ponieważ wymaga użycia mniejszej liczby kamer, ale również nakłada na strażnika obowiązek ciągłej kontroli obrazu. Dodatkowo, taka konfiguracja opiera się na założeniu, że kamery będą skierowane we właściwe miejsce we właściwym czasie, aby wykryć intruza. Dodatkowo dochodzi tu czynnik ludzki (operator sterujący kamerą za pomocą joysticka), który zawsze generuje możliwość wystąpienia błędu.

W technologii AutoTrack kamery uchylno-obrotowe z moto-zoomem mogą być zaprogramowane do obserwacji pomieszczenia po sekwencji ustalonych tras, której działanie polega na automatycznym pozycjonowaniu kamery pomiędzy wcześniej ustalonymi położeniami (presety). Tak kamera działa do czasu wykrycia ruchu – wówczas kamera przerywa sekwencję trasy i wykonuje zbliżenie obiektu, a następnie śledzi jego ruch, uruchamiając jednoczesny zapis obrazu tego ruchu. Wszystkie te działania odbywają się bez udziału operatora, który w tym czasie może uruchomić alarm lub podjąć inne działania (np. wezwać policję, powiadomić odpowiednie służby itp.). W tej technologii kamera sama prowadzi aktywny monitoring.

Autor: Alkam


Dodano: 4.02.2010

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU