www.automatyka-budynkowa.com -aktulaności - Polska technologia podbija Azję
Automatyka Budynkowa

17 Lipiec 2018 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2018

PnWtŚr CzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     


Artykuły » Polska technologia podbija Azję

Polska technologia podbija Azję 

Bydgoski Promar rusza na podbój Azji ze swoim systemem zdalnego sterowania zużyciem mediów. Na światowej wystawie Expo w Szanghaju energooszczędną technologią zainteresowało się aż 60 firm
Promar jako jeden z laureatów rządowego programu GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii gościł w zeszłym tygodniu z misją gospodarczą w Chinach. W poszukiwaniu kontrahentów swoją ofertę zaprezentował także na światowej wystawie Expo.

Innowacyjna technologia opracowana w bydgoskiej firmie polega na zdalnym monitorowaniu i sterowaniu zużyciem energii cieplnej w budynkach. Specjaliści Promaru za pomocą informatycznych łączy oraz zaprojektowanej we własnym zakresie aparatury regulują mediami w obiektach rozrzuconych w całej Polsce. Specjalistyczne oprogramowanie uwzględniające temperaturę na zewnątrz, przepuszczalność termiczną ścian i wydajność grzejników pozwala na ustawienie urządzeń gwarantujące minimalne zużycie energii. System ma także zastosowanie latem - wówczas wykorzystywany jest do sterowania klimatyzacją. W obu przypadkach oszczędności sięgają 30 proc.


Technologia jest unikalna w światowej skali, dlatego Promar liczy na podbój zagranicznych rynków. Efekty gospodarczej misji na Dalekim Wschodzie pokazują, że nie są to ambicje na wyrost.

- Naszą ofertą zainteresowało się blisko 60 firm. Najpoważniejsza z nich to chiński potentat energetyczny Shanghai Electrics - informuje Ryszard Marciniak, prezes Promaru. Chiński koncern planuje wejście na polski rynek, dlatego jego przedstawiciele na zaproszenie Ministerstwa Środowiska przyjadą do naszego kraju już w listopadzie. - Liczymy, że wówczas uda nam się ustalić szczegóły współpracy z Shanghai Electrics. Cały czas czekamy na dalszy odzew ze strony pozostałych kilkudziesięciu firm, które interesowały się naszym systemem - tłumaczy Marciniak. Nadzieja na wspólne interesy jest, bo Chińczyków bardzo zaskoczyła technologia promowana przez bydgoską firmę. - Nigdy wcześniej nie słyszeli o takim rozwiązaniu, była to dla nich zupełna nowość. Miejmy nadzieję, że uniwersalność naszego systemu i możliwości, jakie daje, zachęciły ich na tyle, by nasza współpraca przybrała konkretny wymiar - dodaje.

Prezes firmy chwali sprawne i profesjonalne przygotowanie wyjazdu do Kraju Środka: - Wsparcie dyplomacji polskiej było nieocenione, ministerstwo bardzo nam pomogło.

Promar z gospodarczą misją wybiera się także do Wietnamu i Indii. - Dzięki wygranej w programie Ministerstwa Środowiska prowadzimy już rozmowy z zagranicą, między innymi z Francuzami, Węgrami, a także w Szkocji. Jednak do końca roku chcemy uporządkować rynek polski, a dopiero w przyszłym rozpoczynamy na szerszą skalę współpracę międzynarodową - zapowiada Marciniak.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz


Dodano: 15.09.2010

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU