www.automatyka-budynkowa.com - artykuły - FM Analyzer - nowe rozwiązanie dla branży Facility Management
Automatyka Budynkowa

24 Marzec 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Artykuły » FM Analyzer - nowe rozwiązanie dla branży Facility Management

 

 

FM Analyzer - nowe rozwiązanie dla branży Facility Management


Specjalnie dla rynku Facility Management firma ela-compil stworzyła nową funkcjonalność systemu GEMOS – moduł do analizy kosztów eksploatacji nieruchomości FM Analyzer, który dostarczając zarządcom kompleksowych danych na temat stanu instalacji i urządzeń w budynku, ułatwia sprawne i racjonalne zarządzanie nieruchomością.

FM Analyzer to moduł do zaawansowanych analiz kosztów związanych z zarządzaniem i eksploatacją nieruchomości. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb zarządców, którzy dążą do optymalizacji poziomu kosztów eksploatacyjnych i wyeliminowania źródeł powstawania kosztów zbędnych. FM Analyzer zapewnia bieżącą kontrolę nad procesami związanymi z zarządzaniem i eksploatacją nieruchomości.

Najważniejsze korzyści z zastosowania tego rozwiązania to:

  • kontrola, planowanie i optymalizacja kosztów związanych z eksploatacją nieruchomości,
  • ergonomiczne i łatwe przygotowanie budżetów użytkowania obiektu na następne lata,
  • możliwość wyeliminowania źródeł powstawania kosztów zbędnych,
  • wszechstronna, wielokryterialna analiza danych pochodzących z systemów i urządzeń zainstalowanych w budynku,
  • identyfikacja źródeł awarii, niepokojących zjawisk oraz diagnozowanie rozwiązań.

Funkcjonalność systemu


Raporty, które generuje moduł FM Analyzer w przejrzysty sposób prezentują na wykresach kołowych i słupkowych rzeczywisty stan budynku wspomagając podejmowanie decyzji odnośnie inwestycji w modernizację czy rewitalizację obiektu, a także wskazują źródła oszczędności na kosztach utrzymania i eksploatacji. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania zarządca obiektu może nie tylko sprawniej nim zarządzać, ale również zyskać możliwość podniesienia ekonomicznej efektywności nieruchomości.

FM Analyzer dostarcza kompleksowej informacji na temat takich obszarów funkcjonowania nieruchomości, jak:

  • historia stanów – dla zadanego przedziału czasu raporty prezentują dane na temat wszystkich stanów systemów, jakie zostały zarejestrowane w archiwum,
  • historia systemów – dla zadanego przedziału czasu raporty prezentują analizy dotyczące stanów konkretnego systemu zainstalowanego w obiekcie,
  • historia działań operatorów – dla zadanego przedziału czasu raporty prezentują informacje na temat skuteczności pracy operatorów.

Dzięki informacjom generowanym w raportach przez moduł FM Analyzer zarządca może dokładnie zidentyfikować tzw. koszty produktywne, które są niezbędne do funkcjonowania obiektu, jak również zoptymalizować ich poziom. Najistotniejszą korzyścią jest możliwość zlokalizowania źródeł powstawania tzw. kosztów zbędnych funkcjonowania obiektu oraz ich redukcja, poprzez zminimalizowanie niepotrzebnych kosztów eksploatacyjnych, zbędnych lub nieprawidłowo zainstalowanych czujników oraz redukcję kosztów przestojów. Jednocześnie moduł umożliwia kontrolę nad pracą operatorów, znaczne obniżenie liczby fałszywych alarmów i wynikających z nich przerw w pracy najemców. Podniesienie niezawodności i usprawnienie działania nieruchomości pozwala zarządcy na osiągnięcie wyższych przychodów ze sprzedaży.

Nowe rozwiązanie zostało po raz pierwszy zaprezentowane zarządcom nieruchomości podczas Ogólnopolskiego Szkolenia dla branży Facility Management, zorganizowanego przez Wydawnictwo Forum Press z Poznania w Mikołajkach w dniach 9-10 czerwca 2011 r. Zarządzanie budynkami to praca pełna wyzwań, która wymaga wykorzystywania nowoczesnych narzędzi. Zarządcy bezustannie poszukują nowych rozwiązań, które im ułatwią codzienną pracę. Firma ela-compil posiada zarówno produkty, jak i potencjał do ich tworzenia, których poszukuje rynek Facility Management. FM Analyzer jest przykładem konkretnego rozwiązania dedykowanego zarządcom, które wspomaga utrzymanie, eksploatację i rozwój obiektów, zgodnie z założeniami przyjętymi w wieloletnim, strategicznym planie ustalonym dla danej nieruchomości.

Zespół ela-compil sp. z o.o.

________________________________
ela-compil sp. z o. o.
ul. Słoneczna 15A, 60-286 Poznań
tel. +48 61 869 38 50


Dodano: 3.07.2011

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU