1000Base-T, 10GBase-T, protokoły, okablowanie, transmisja danych, Fibre to the desk, osprzęt, światłowody, montaż kabli, puszki, Emiter, automatyka budynkowa, instalacje elektryczne, referencje
Automatyka Budynkowa

19 Lipiec 2018 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2018

PnWtŚr CzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     


Artykuły » EmiterNet-okablowanie strukturalne

Charakterystyka systemu

 


 System okablowania strukturalnego Emiter Net obejmuje elementy kategorii 5e, kategorii 6 i 6A oraz kable kategorii 7. Linie produktów kategorii 5e i 6 oferowane są w wersjach ekranowanej i nieekranowanej, natomiast elementy kategorii 6A w wersji ekranowanej. Produkty Emiter Net są zgodne z międzynarodowymi normami ISO/IEC 11801, TIA/EIA568B, a ich jakość jest potwierdzona przez polskie i światowe laboratoria.

 

Komponenty systemu


Komponenty systemu Emiter Net kategorii 6 (UTP, STP) oraz 6A (STP) charakteryzują się parametrami transmisyjnymi gwarantującymi duże marginesy, czego potwierdzeniem jest poprawne przechodzenie testu w trybie Permanent Link (tryb zdefiniowany w TIA 568 B oraz ISO 11801 AM2), całego toru transmisyjnego (klasa E i EA).
Kolejnym potwierdzeniem wysokich parametrów wszystkich elementów jest możliwość implementowania szybkich protokołów sieciowych, takich jak 1000Base-T (1 Gigabit Ethernet) w sieciach klasy D i E oraz 10GBase-T (10 Gigabit Ethernet – najnowszy standard opracowany i ratyfikowany w 2006 r. przez komisję normalizacyjną IEEE) w sieciach klasy E i EA. Warto również nadmienić, iż rozwiązania kategorii 6A (pasmo 500 MHz) oferowane przez przedsiębiorstwo Emiter zgodne są z normą IEEE 802.3an.
Oprócz okablowania miedzianego, w systemie Emiter Net można też znaleźć elementy do budowy sieci światłowodowych.

Zwiększanie szerokości pasma przenoszenia, a co za tym idzie również przepływności, przekłada się na stosowanie kabli coraz wyższych kategorii. Występują jednak parametry, które mimo rozwoju technologii nadal są ograniczeniem sieci miedzianych. Należą do nich: odporność na zakłócenia, pojemność informacyjna i przede wszystkim zasięg transmisji, który dla rozwiązań miedzianych nie przekracza 100 m, natomiast dla światłowodów wielomodowych G50 może wynosić do 2 km (100Base-FX) oraz do 550 m (1000Base-SX).
Światłowody stosowane są głównie do budowy okablowania pionowego.
Obecnie coraz częściej myśli się o rozwiązaniach, w których światłowód wykorzystywany jest także do budowy okablowania poziomego, tzw. Fibre to the desk – światłowód do biurka (idea sprecyzowana w biuletynie „TSB72 Centralized Optical Fiber Cabling Guidelines”, przedstawiającym scentralizowane okablowanie oparte na światłowodzie). Idea światłowodu do biurka FTTD jest również możliwa do zrealizowania w systemie Emiter Net dzięki rozdzielnicy światłowodowej montowanej w kanałach elektroinstalacyjnych.
System Emiter Net jest w pełni kompatybilny z systemem kanałów kablowych Emiter, co pozwala na tworzenie estetycznych instalacji biurowych dla najbardziej wymagających klientów.
Kanał podparapetowy KP150 x 60 pozwala na montaż osprzętu elektrycznego i teleinformatycznego bez użycia puszki – systemy szybkiego montażu. Pozwala także na użycie każdego typu osprzętu, zależnie od potrzeb inwestora.
Montaż może być dokonany w sposób tradycyjny: na puszkach kanałowych lub poprzez uchwyty do szybkiego montażu gniazd – najbardziej estetyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Kanał ten umożliwia również bezpośredni montaż gniazd w kanale bez użycia jakiegokolwiek osprzętu pomocniczego. Ponadto w konstrukcji tej można zamontować kanał separacyjny, w celu wydzielenia jednego toru kablowego, oraz przegrodę. Dostępny osprzęt pozwala na montaż gniazd elektrycznych i teleinformatycznych różnych systemów.


Zalety

 

System okablowania strukturalnego Emiter Net w połączeniu z nowymi szybkimi protokołami otwiera możliwości dla aplikacji szerokopasmowych, takich jak multimedia dostępne w czasie rzeczywistym, przechowywanie, wymiana danych, głosu i sygnałów wideo oraz dostęp do baz danych.

 

 

Referencje


• Biurowiec OBI
• Biurowiec KAMSOFT
• Supermarkety REAL
• Urzędy skarbowe
• Urzędy pocztowe
• NASK Gdańsk
• Elektrownia Łaziska
• Instytut Zootechniki
• Banki Dominet
• Akademia Medyczna w Poznaniu


Dodano: 8.06.2009

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU