1000Base-T, 10GBase-T, protokoły, okablowanie, transmisja danych, Fibre to the desk, osprzęt, światłowody, montaż kabli, puszki, Emiter, automatyka budynkowa, instalacje elektryczne, referencje
Automatyka Budynkowa

21 Marzec 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Artykuły » EmiterNet-okablowanie strukturalne

Charakterystyka systemu

 


 System okablowania strukturalnego Emiter Net obejmuje elementy kategorii 5e, kategorii 6 i 6A oraz kable kategorii 7. Linie produktów kategorii 5e i 6 oferowane są w wersjach ekranowanej i nieekranowanej, natomiast elementy kategorii 6A w wersji ekranowanej. Produkty Emiter Net są zgodne z międzynarodowymi normami ISO/IEC 11801, TIA/EIA568B, a ich jakość jest potwierdzona przez polskie i światowe laboratoria.

 

Komponenty systemu


Komponenty systemu Emiter Net kategorii 6 (UTP, STP) oraz 6A (STP) charakteryzują się parametrami transmisyjnymi gwarantującymi duże marginesy, czego potwierdzeniem jest poprawne przechodzenie testu w trybie Permanent Link (tryb zdefiniowany w TIA 568 B oraz ISO 11801 AM2), całego toru transmisyjnego (klasa E i EA).
Kolejnym potwierdzeniem wysokich parametrów wszystkich elementów jest możliwość implementowania szybkich protokołów sieciowych, takich jak 1000Base-T (1 Gigabit Ethernet) w sieciach klasy D i E oraz 10GBase-T (10 Gigabit Ethernet – najnowszy standard opracowany i ratyfikowany w 2006 r. przez komisję normalizacyjną IEEE) w sieciach klasy E i EA. Warto również nadmienić, iż rozwiązania kategorii 6A (pasmo 500 MHz) oferowane przez przedsiębiorstwo Emiter zgodne są z normą IEEE 802.3an.
Oprócz okablowania miedzianego, w systemie Emiter Net można też znaleźć elementy do budowy sieci światłowodowych.

Zwiększanie szerokości pasma przenoszenia, a co za tym idzie również przepływności, przekłada się na stosowanie kabli coraz wyższych kategorii. Występują jednak parametry, które mimo rozwoju technologii nadal są ograniczeniem sieci miedzianych. Należą do nich: odporność na zakłócenia, pojemność informacyjna i przede wszystkim zasięg transmisji, który dla rozwiązań miedzianych nie przekracza 100 m, natomiast dla światłowodów wielomodowych G50 może wynosić do 2 km (100Base-FX) oraz do 550 m (1000Base-SX).
Światłowody stosowane są głównie do budowy okablowania pionowego.
Obecnie coraz częściej myśli się o rozwiązaniach, w których światłowód wykorzystywany jest także do budowy okablowania poziomego, tzw. Fibre to the desk – światłowód do biurka (idea sprecyzowana w biuletynie „TSB72 Centralized Optical Fiber Cabling Guidelines”, przedstawiającym scentralizowane okablowanie oparte na światłowodzie). Idea światłowodu do biurka FTTD jest również możliwa do zrealizowania w systemie Emiter Net dzięki rozdzielnicy światłowodowej montowanej w kanałach elektroinstalacyjnych.
System Emiter Net jest w pełni kompatybilny z systemem kanałów kablowych Emiter, co pozwala na tworzenie estetycznych instalacji biurowych dla najbardziej wymagających klientów.
Kanał podparapetowy KP150 x 60 pozwala na montaż osprzętu elektrycznego i teleinformatycznego bez użycia puszki – systemy szybkiego montażu. Pozwala także na użycie każdego typu osprzętu, zależnie od potrzeb inwestora.
Montaż może być dokonany w sposób tradycyjny: na puszkach kanałowych lub poprzez uchwyty do szybkiego montażu gniazd – najbardziej estetyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Kanał ten umożliwia również bezpośredni montaż gniazd w kanale bez użycia jakiegokolwiek osprzętu pomocniczego. Ponadto w konstrukcji tej można zamontować kanał separacyjny, w celu wydzielenia jednego toru kablowego, oraz przegrodę. Dostępny osprzęt pozwala na montaż gniazd elektrycznych i teleinformatycznych różnych systemów.


Zalety

 

System okablowania strukturalnego Emiter Net w połączeniu z nowymi szybkimi protokołami otwiera możliwości dla aplikacji szerokopasmowych, takich jak multimedia dostępne w czasie rzeczywistym, przechowywanie, wymiana danych, głosu i sygnałów wideo oraz dostęp do baz danych.

 

 

Referencje


• Biurowiec OBI
• Biurowiec KAMSOFT
• Supermarkety REAL
• Urzędy skarbowe
• Urzędy pocztowe
• NASK Gdańsk
• Elektrownia Łaziska
• Instytut Zootechniki
• Banki Dominet
• Akademia Medyczna w Poznaniu


Dodano: 8.06.2009

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU