wywiad, zalety automatyki, standard EIB/KNX, LonWorks, wizualizacja, interfejs, panel dotykowy, komfort, nowoczesny dom, zarządzanie budynkiem
Automatyka Budynkowa

21 Marzec 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Artykuły » Inteligentny dom

Zintegrowane systemy automatyki domowej są coraz bardziej popularne, dostępne i prostsze w obsłudze. Już teraz za pomocą jednego panela możemy mieć pod kontrolą wszystkie urządzenia domowe.


Niezawodna integracja


Pisząc o instalacji elektrycznej Inteligentnej, myślimy o oprzewodowaniu domu. Inteligentny dom to również odpowiednio zaprojektowana instalacja alarmowa oraz system dystrybucji dźwięku i obrazu w tak zwanym systemie multiroom.


Dzięki ciągłej wymianie informacji, wszystkie urządzenia w domu działają dla poprawienia komfortu, bezpieczeństwa oraz oszczędności energii.


Tworzone obecnie przez czołowych specjalistów projekty domów inteligentnych, od strony instalacyjnej bazują na jednym z dwóch światowych systemów automatyzacji: europejskim EIB (European Installation Bus) lub amerykańskim LonWorks. System EIB steruje oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, markizami, bramami i oknami połaciowymi. Dzięki szerokim możliwościom integracji instalacji współpracuje z systemami klimatyzacji i wentylacji, teletechnicznymi i alarmowymi. Pozwala na szerokie zastosowanie funkcji centralnych, czyli wykonanie wielu działań po otrzymaniu jednego rozkazu. Dzięki modułowi „wizualizacja” i przyjemnemu interfejsowi możemy przez całą dobę kontrolować stan urządzeń takich jak alarm, oświetlenie, ogrzewanie i klimatyzacja, mając do dyspozycji jedynie komputer z Internetem.

Zalety automatyki domowej


W ostatnich latach pojęcie domu inteligentnego lub inaczej mówiąc automatyki domowej stało się popularne. Coraz więcej ludzi rozpoznaje to określenie, natomiast pełne zrozumienie znaczenia i tego, co automatyka domowa może zaoferować użytkownikowi, jest nadal terenem dziewiczym.

Bardzo często nazwa „automatyka domowa” odnoszona jest do produktów, które nie spełniają wymagań tej dziedziny techniki. Spełniają je natomiast takie systemy, jak Teletask, dając nam pełną kontrolę nad tym co dzieje się w domu. Sterują między innymi: ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją, oświetleniem, roletami, markizami, żaluzjami, kontrolą dostępu, systemami AV, wideofonem. Sterowanie może odbywać się przez PC, Internet, telefon bądź poprzez odbiornik TV.

Analizując łączny koszt odpowiednio konfigurowanej instalacji musimy wziąć pod uwagę wielkość domu i poziomu integracji z innym wyposażeniem – taka instalacja to na ogół około 2–7% z całkowitego budżetu domu, czyli poziom cen nowoczesnej kuchni lub łazienki. Zaletą domotyki jest fakt, iż może ona zostać dowolnie zaprogramowana przy pomocy oprogramowania Prosoft, sami możemy zdecydować za co będzie odpowiedzialny konkretny przycisk – instalacja uzyskuje żądaną inteligencję, a my poczucie komfortu, bezpieczeństwa i satysfakcji.


Dodano: 15.06.2009

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU