budowa domu porady, automatyka budynkowa, instalacje elektryczne, systemy bezpieczeństwa, idealny dom, SERVUS, Teletask, Sienna, Teleco, BMS, zarządzanie domem, panele dotykowe
Automatyka Budynkowa

19 Lipiec 2018 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2018

PnWtŚr CzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     


Artykuły » Nowoczesne systemy w budownictwie jednorodzinnym

Budowa domu – to ten moment, w którym zastanawiamy się jak powinno wyglądać miejsce, w którym spędzamy ponad połowę naszego życia. Wygląd domu, zastosowane materiały i urządzenie wnętrz to elementy, na które najpierw zwracamy uwagę. Nadchodzi jednak taki moment, w kiedy powinniśmy zastanowić się nad poszczególnymi instalacjami i zdecydować czy chcemy tradycyjnego wykonania i tradycyjnych instalacji, czy może oczekujemy czegoś więcej?
Na ile jest dla nas ważne bezpieczeństwo, jakiego komfortu oczekujemy, czy zastanawiamy się nad rozwiązaniami oszczędnymi, które w dłuższej perspektywie przyniosą wymierne korzyści, czy poszukujemy rozwiązań indywidualnych, dostosowanych do naszych potrzeb i oczekiwań, jakiej estetyki oczekujemy?

Coraz częściej budując dom wyposażamy go w różnego rodzaju instalacje. Jeszcze niedawno każdy dom zawierał instalację elektryczną, sanitarną, c.o. i wodną. Aktualnie standardem stają
się różnego rodzaju instalacje, takie jak:


• sterowania oświetleniem
• ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji
• alarmowe
• sterownia roletami żaluzjami
• sterowania bramami
• videodomofonowe
• monitoringu wizyjnego
• nagłośnienia wielopomieszczeniowego
• nawadniania ogrodu


Każda z tych instalacji może być niezależna, autonomiczna. Warto jednak wykonać jeszcze jedną — system automatyki domowej, wówczas możemy zamienić zwykły dom w „dom inteligentny”.


Automatyka domowa (domotyka) zintegruje różne instalacje w jeden spójny system. Dzięki temu użytkownik uzyskuje nowe możliwości, niespotykane w niezależnych instalacjach. Teraz można wykorzystywać informacje z jednego systemu do sterowania różnymi elementami innych, np. informację z czujki alarmowej możemy wykorzystać do załączenia oświetlenia, wykrycie deszczu w systemie nawodnienia ogrodu może spowodować schowanie markiz, a jedno naciśnięcie przycisku spowoduje jednoczesne zapalenie światła w holu i salonie, podniesienie wszystkich rolet na parterze i piętrze, włączenie zestawu audio z ulubionym wykonawcą oraz włączenie czajnika z wodą. Co ważne, przy prawidłowo zaprojektowanej instalacji, zmiany funkcjonalności można dokonywać w dowolnym momencie, a możliwości zależą tylko od wymagań użytkownika oraz doświadczenia i fantazji projektanta.


Teletask


Rozwijany od ponad 20 lat system domotyki pozwalający zadowolić najbardziej wymagających klientów. Szeroka funkcjonalność, modularna budowa, ogromna skalowalność powodują, że system dedykujemy do domów, ekskluzywnych apartamentów i budynków biurowych. Dzięki systemowi Teletask dom zacznie „współpracować” z jego mieszkańcami i staje się prawdziwym domem na miarę XXI wieku.


Dzięki integracji instalacji z systemem Teletask wkraczamy w nowy wymiar. Uzyskujemy możliwość sterowania i regulacji różnymi elementami w łatwy i wygodny sposób. Przycisk wyłącznika, który do tej pory był wykorzystywany do sterowania lokalnego możemy w każdej chwili zmienić i sterować nim całą grupą urządzeń. Ten sam wyłącznik może sterować jednocześnie np. oświetleniem, roletami, alarmem, nagłośnieniem. Konfiguracja wymaganych funkcji dobierana jest pod kątem wymagań i preferencji użytkownika, a sterownie urządzeniami audio/video, czy wykorzystanie kontroli dostępu nie stanowi większego problemu. Duży wybór elementów instalacyjnych, w tym paneli i ekranów dotykowych LCD, gwarantuje, że instalacja inteligentnego domu w oparciu o system Teletask będzie wyjątkowo komfortowa, elegancka i ekskluzywna oraz indywidualnie dopasowana do Państwa potrzeb.


Dzięki systemowi Teletask uzyskuje się znaczne oszczędności energii elektrycznej lub cieplnej. Urządzenia elektryczne włączane są tylko wówczas, gdy ich rzeczywiście potrzebujemy, w zależności od pory dnia lub natężenia oświetlenia, a dla wygody i oszczędności wyłączane są automatycznie np. w ciągach komunikacyjnych, pomieszczeniach gospodarczych, garderobie, bądź kotłowni. Wychodząc z domu możemy jednym przyciśnięciem wyłączyć wszystkie zbędne odbiory, opuścić rolety i uzbroić alarm.


Pomimo wysokiego zaawansowania instalacji system Teletask charakteryzuje się prostotą uruchomienia, użytkowania i wprowadzania ewentualnych zmian. Urządzeniami sterujemy z wykorzystaniem tradycyjnych wyłączników instalacyjnych, dedykowanych, przycisków wielofunkcyjnych lub też niezwykle estetycznych i ekskluzywnych paneli i ekranów dotykowych.
Możliwość sterownia z komputera, palmtopu lub tabletu PC, zarówno w domu jak i z dowolnego miejsca poprzez internet, dopełnia obraz całości.


Panele dotykowe SERVUS


SERVUS to nowoczesny multimedialny ekran dotykowy do centralnego sterowania oświetleniem, sprzętem elektrycznym, zasłonami, żaluzjami, markizami, drzwiami i bramami, systemem ogrzewania i klimatyzacji, modułami i wszystkim, co można sobie wyobrazić. Za pomocą naturalnych, intuicyjnych ekranów dotykowych, decydujecie państwo gdzie i jaką funkcją chcecie sterować w swoim domu. To tylko jeden z elementów automatyki domowej Teletask — Emiter.


SERVUS oferuje rozszerzone funkcje multimedialne, z wbudowanymi opcjami TV, audio i video. Proste sterowanie sprzętem audio lub oglądanie wiadomości telewizyjnych w czasie przygotowywania kolacji, to niektóre z możliwości, jakie daje ten produkt. Zintegrowany system domofonu i video sterowany jest z ekranu sensorowego, posiada opcję zapisywania i przechowywania obrazów w pamięci urządzenia. System SERVUS fotografuje każdą wchodzącą do domu osobę. W każdej chwili mogą państwo rzucić okiem na twarze przyjaciół przechowywane w pamięci SERVUS.


SERVUS jest czymś więcej niż tylko urządzeniem do zarządzania domem i biurem domowym. Dzięki szerokiemu spektrum możliwości i eleganckiemu wyglądowi (płyta szklana lub w kolorze inox), ekran dotykowy SERVUS jest idealnym rozwiązaniem dla tych z państwa, którzy preferują minimalizm, prestiż i wygodę.

autor: Emiter


Dodano: 16.06.2009

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU