budowa domu porady, automatyka budynkowa, instalacje elektryczne, systemy bezpieczeństwa, idealny dom, SERVUS, Teletask, Sienna, Teleco, BMS, zarządzanie domem, panele dotykowe
Automatyka Budynkowa

21 Marzec 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Artykuły » Nowoczesne systemy w budownictwie jednorodzinnym

Budowa domu – to ten moment, w którym zastanawiamy się jak powinno wyglądać miejsce, w którym spędzamy ponad połowę naszego życia. Wygląd domu, zastosowane materiały i urządzenie wnętrz to elementy, na które najpierw zwracamy uwagę. Nadchodzi jednak taki moment, w kiedy powinniśmy zastanowić się nad poszczególnymi instalacjami i zdecydować czy chcemy tradycyjnego wykonania i tradycyjnych instalacji, czy może oczekujemy czegoś więcej?
Na ile jest dla nas ważne bezpieczeństwo, jakiego komfortu oczekujemy, czy zastanawiamy się nad rozwiązaniami oszczędnymi, które w dłuższej perspektywie przyniosą wymierne korzyści, czy poszukujemy rozwiązań indywidualnych, dostosowanych do naszych potrzeb i oczekiwań, jakiej estetyki oczekujemy?

Coraz częściej budując dom wyposażamy go w różnego rodzaju instalacje. Jeszcze niedawno każdy dom zawierał instalację elektryczną, sanitarną, c.o. i wodną. Aktualnie standardem stają
się różnego rodzaju instalacje, takie jak:


• sterowania oświetleniem
• ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji
• alarmowe
• sterownia roletami żaluzjami
• sterowania bramami
• videodomofonowe
• monitoringu wizyjnego
• nagłośnienia wielopomieszczeniowego
• nawadniania ogrodu


Każda z tych instalacji może być niezależna, autonomiczna. Warto jednak wykonać jeszcze jedną — system automatyki domowej, wówczas możemy zamienić zwykły dom w „dom inteligentny”.


Automatyka domowa (domotyka) zintegruje różne instalacje w jeden spójny system. Dzięki temu użytkownik uzyskuje nowe możliwości, niespotykane w niezależnych instalacjach. Teraz można wykorzystywać informacje z jednego systemu do sterowania różnymi elementami innych, np. informację z czujki alarmowej możemy wykorzystać do załączenia oświetlenia, wykrycie deszczu w systemie nawodnienia ogrodu może spowodować schowanie markiz, a jedno naciśnięcie przycisku spowoduje jednoczesne zapalenie światła w holu i salonie, podniesienie wszystkich rolet na parterze i piętrze, włączenie zestawu audio z ulubionym wykonawcą oraz włączenie czajnika z wodą. Co ważne, przy prawidłowo zaprojektowanej instalacji, zmiany funkcjonalności można dokonywać w dowolnym momencie, a możliwości zależą tylko od wymagań użytkownika oraz doświadczenia i fantazji projektanta.


Teletask


Rozwijany od ponad 20 lat system domotyki pozwalający zadowolić najbardziej wymagających klientów. Szeroka funkcjonalność, modularna budowa, ogromna skalowalność powodują, że system dedykujemy do domów, ekskluzywnych apartamentów i budynków biurowych. Dzięki systemowi Teletask dom zacznie „współpracować” z jego mieszkańcami i staje się prawdziwym domem na miarę XXI wieku.


Dzięki integracji instalacji z systemem Teletask wkraczamy w nowy wymiar. Uzyskujemy możliwość sterowania i regulacji różnymi elementami w łatwy i wygodny sposób. Przycisk wyłącznika, który do tej pory był wykorzystywany do sterowania lokalnego możemy w każdej chwili zmienić i sterować nim całą grupą urządzeń. Ten sam wyłącznik może sterować jednocześnie np. oświetleniem, roletami, alarmem, nagłośnieniem. Konfiguracja wymaganych funkcji dobierana jest pod kątem wymagań i preferencji użytkownika, a sterownie urządzeniami audio/video, czy wykorzystanie kontroli dostępu nie stanowi większego problemu. Duży wybór elementów instalacyjnych, w tym paneli i ekranów dotykowych LCD, gwarantuje, że instalacja inteligentnego domu w oparciu o system Teletask będzie wyjątkowo komfortowa, elegancka i ekskluzywna oraz indywidualnie dopasowana do Państwa potrzeb.


Dzięki systemowi Teletask uzyskuje się znaczne oszczędności energii elektrycznej lub cieplnej. Urządzenia elektryczne włączane są tylko wówczas, gdy ich rzeczywiście potrzebujemy, w zależności od pory dnia lub natężenia oświetlenia, a dla wygody i oszczędności wyłączane są automatycznie np. w ciągach komunikacyjnych, pomieszczeniach gospodarczych, garderobie, bądź kotłowni. Wychodząc z domu możemy jednym przyciśnięciem wyłączyć wszystkie zbędne odbiory, opuścić rolety i uzbroić alarm.


Pomimo wysokiego zaawansowania instalacji system Teletask charakteryzuje się prostotą uruchomienia, użytkowania i wprowadzania ewentualnych zmian. Urządzeniami sterujemy z wykorzystaniem tradycyjnych wyłączników instalacyjnych, dedykowanych, przycisków wielofunkcyjnych lub też niezwykle estetycznych i ekskluzywnych paneli i ekranów dotykowych.
Możliwość sterownia z komputera, palmtopu lub tabletu PC, zarówno w domu jak i z dowolnego miejsca poprzez internet, dopełnia obraz całości.


Panele dotykowe SERVUS


SERVUS to nowoczesny multimedialny ekran dotykowy do centralnego sterowania oświetleniem, sprzętem elektrycznym, zasłonami, żaluzjami, markizami, drzwiami i bramami, systemem ogrzewania i klimatyzacji, modułami i wszystkim, co można sobie wyobrazić. Za pomocą naturalnych, intuicyjnych ekranów dotykowych, decydujecie państwo gdzie i jaką funkcją chcecie sterować w swoim domu. To tylko jeden z elementów automatyki domowej Teletask — Emiter.


SERVUS oferuje rozszerzone funkcje multimedialne, z wbudowanymi opcjami TV, audio i video. Proste sterowanie sprzętem audio lub oglądanie wiadomości telewizyjnych w czasie przygotowywania kolacji, to niektóre z możliwości, jakie daje ten produkt. Zintegrowany system domofonu i video sterowany jest z ekranu sensorowego, posiada opcję zapisywania i przechowywania obrazów w pamięci urządzenia. System SERVUS fotografuje każdą wchodzącą do domu osobę. W każdej chwili mogą państwo rzucić okiem na twarze przyjaciół przechowywane w pamięci SERVUS.


SERVUS jest czymś więcej niż tylko urządzeniem do zarządzania domem i biurem domowym. Dzięki szerokiemu spektrum możliwości i eleganckiemu wyglądowi (płyta szklana lub w kolorze inox), ekran dotykowy SERVUS jest idealnym rozwiązaniem dla tych z państwa, którzy preferują minimalizm, prestiż i wygodę.

autor: Emiter


Dodano: 16.06.2009

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU