Serwis www.automatyka-budynkowa.com - Artykuły, Regulatory AURATON
Automatyka Budynkowa

24 Marzec 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Artykuły » Regulatory AURATON

Nowoczesne systemy grzewcze, przeznaczone do mieszkań i domów zapewniają możliwość pełnej regulacji ustawienia temperatury. Związane jest to nie tylko z coraz bardziej zaawansowanymi technologiami sterowania komfortem cieplnym, ale również z tendencją do oszczędnego zarządzania energią i kosztami eksploatacji urządzeń.

Sterowniki AURATON pozwalają gospodarować ciepłem we wnętrzach mieszkań i domów, oszczędzając przy tym nawet 30% energii. Zwrot kosztów zakupu regulatora widoczny jest już po pierwszym sezonie użytkowania. Za wyborem sterowników tego typu przemawia ich łatwy montaż oraz dostosowanie do wszelkiego typu ogrzewania spotykanego w budownictwie (gazowego, elektrycznego, wodnego, węglowego).


Na czym polega oszczędzanie?

Instalując sterowniki temperatury w stosunkowo krótkim czasie, już w trakcie pierwszego sezonu użytkowania, realnie minimalizujemy koszty zakupu urządzenia i jego montażu. Regulując poziomy temperatury, utrzymujemy jej pożądane wartości nie tylko z punktu wiedzenia naszego komfortu, ale także nie obciążamy instalacji grzewczej czy klimatyzacyjnej. Optymalnie dobrana temperatura wewnątrz pomieszczenia, inna w dzień, inna w nocy to mniejsze zużycie prądu i ograniczenie utraty uwalnianego niepotrzebnie ciepła.

Które sterowniki najlepiej spełnią nasze oczekiwania?

Na rynku dostępne są regulatory komunikujące się z piecami grzewczymi lub klimatyzatorami drogą radiową. W ten sposób eliminujemy potrzebę prowadzenia instalacji w ścianach. Jeśli jednak jesteśmy na etapie remontu bądź kupna i urządzania nowego mieszkania, powinniśmy przemyśleć montaż równie zaawansowanych sterowników przewodowych.
Rodzina regulatorów AURATON to szeroka gama sterowników dopasowanych do potrzeb użytkownika. Najprostszym i najtańszym urządzeniem w ofercie firmy LARS jest regulator temperatury dobowej przystosowany do wszystkich urządzeń grzewczych. Umożliwia on regulację temperatury, której poziom widoczny jest na czytelnym wyświetlaczu LCD.

Kiedy decydować się na instalację regulatora temperatury?

Decyzję o założeniu sterownika ciepła we własnym mieszkaniu czy domu, możemy podjąć w każdej chwili. Warto pomyśleć nad tym u schyłku lata, przed sezonem grzewczym. Wtedy, wraz z jesiennym ochłodzeniem, będziemy cieszyć się ciepłem utrzymującym się we wnętrzach naszego mieszkania. Ponieważ produkty grupy AURATON sprawdzają się nie tylko jako regulatory ciepła, ale również jako sterowniki klimatyzacji, warto wyposażyć w nie mieszkanie lub dom już wiosną, zanim przyjdą największe letnie upały.

 
Autor:


Dodano: 24.08.2009

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU