www.automatyka-budynkowa.com - Artykuły, Schüco TipTronic - okna na twoje rozkazy
Automatyka Budynkowa

24 Marzec 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Artykuły » Schüco TipTronic - okna na twoje rozkazy

Automatyka okienna była do tej pory uważana za atrybut budownictwa użyteczności publicznej. Obecnie dzięki okuciom mechatronicznym, automatyczna obsługa okien wkracza dynamicznie do szpitali, domów jednorodzinnych i osiedli o wyższym standardzie. Jednak wbrew pozorom w takich rozwiązaniach nie chodzi wyłącznie o komfort obsługi.

 System okienny Schüco AWS z okuciem mechatronicznym Schüco TipTronic umożliwia zdalne otwieranie i zamykanie okien w czasie rzeczywistym. Łączy w sobie ogromną wygodę i nowoczesne wzornictwo, typowe dla budynków XXI wieku. Teraz technologia ta przenika także do budownictwa mieszkaniowego i szpitalnego ze względu na zalety, jakie posiada. Automatyka TipTronic, oferowana wraz z nowoczesnymi oknami aluminiowymi o niskich współczynnikach przenikania ciepła, to bezpieczeństwo, energooszczędność oraz funkcjonalność w jednym.

Maksimum ochrony


Centralnym elementem systemu jest pierwsze, w pełni mechatroniczne okucie SCHÜCO TipTronic, które umożliwia komfortową i wyjątkowo łatwą obsługę okien. Okna mogą być sterowane centralnie lub indywidualnie, czasowo lub za pomocą czujników (deszczu, wiatru, temperatury, CO2). Funkcje otwierania i zamykania mogą być realizowane poprzez naciśnięcie przycisku w klamce, w pilocie, na ścianie w panelu sterowania lub poprzez system centralnego sterowania budynkiem. Okucie jest całkowicie ukryte w profilu, przez co zupełnie niewidoczne. Brak jakichkolwiek widocznych elementów zewnętrznych, ergonomiczność, wygoda oraz możliwość sterowania klimatem pomieszczenia i budynku czyni to rozwiązanie bardzo atrakcyjnym. Do sterowania zespołem nawet 30 okien wykorzystywane jest tylko jedno urządzenie sterujące. Okna wyposażone w okucie Schüco TipTronic zapewniają ochronę przed włamaniem do klasy WK2 i mogą być wyposażone, podobnie jak w samochodach osobowych, w specjalne listwy uniemożliwiające przytrzaśnięcie np. ręki. SCHÜCO TipTronic jest pierwszą generacją okuć mechatronicznych, które łączą zarządzanie energią, bezpieczeństwo oraz wzornictwo.

Zaawansowane oszczędzanie energii


System może sam decydować, kiedy pomieszczenie wymaga przewietrzania. Czujniki sygnalizują potrzebę wymiany powietrza, gdy jest ono już zużyte. SCHÜCO TipTronic daje możliwość wykorzystywania nocnego przewietrzania latem, kiedy temperatura na zewnątrz spada – w czasie snu możemy oddychać świeżym, schłodzonym powietrzem. Jednocześnie czujniki temperatury zapobiegają zbyt mocnemu wychłodzeniu pomieszczenia. Okucie SCHÜCO TipTronic jest dostępne w standardzie okien rozwiernych, uchylnych i obrotowych. Istnieje opcja ręcznego otwarcia skrzydła i zdalnego uchylania naświetla bez mechanicznych napędów, zawiasów i jakichkolwiek innych widocznych elementów zewnętrznych. Dzięki okuciu TipTronic staje się możliwa obsługa także trudno dostępnych okien, np. w świetlikach dachowych. Z zalet tych mogą czerpać korzyść także osoby niepełnosprawne lub przebywające w pokojach szpitalnych, dla których podejście do okna lub nawet samo jego otwarcie stanowi duży problem. Atrakcyjny design klamek, niewidoczne okucia oraz intuicyjna obsługa sprawiły, że system SCHÜCO TipTronic stał się pożądanym elementem architektury oraz cichym pomocnikiem, stale czuwającym nad bezpieczeństwem i komfortem ich użytkowników.

Rozwiązania SCHÜCO umożliwiają elektryczne połączenie wszystkich aktywnych elementów elewacji budynku tak, aby można było nimi sterować automatycznie. Liczne funkcje, takie jak wentylacja, bezpieczeństwo, wytwarzanie energii oraz regulacja klimatu pomieszczeń mogą być wzajemnie dopasowane pod kątem optymalnego zużycia energii. Zapewniają to automatyczne systemy otwierające i zamykające okna, które sterują naturalnym cyklem wentylacji oraz (jeśli istnieje taka potrzeba) systemami zacienienia w zależności od natężenia światła dziennego i promieniowania słonecznego, np. żaluzjami zewnętrznymi SCHÜCO BEB. W idealnym przypadku mogą być one powiązane z oświetleniem wewnętrznym oraz układami sterującymi ogrzewaniem i klimatyzacją. Okucie TipTronic w wersji RWA może być także zastosowane w oknach SCHÜCO AWS spełniających rolę okien oddymiających i klap dymowych zgodnie z normą EN 12101–2.

Autor:


Dodano: 24.08.2009

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU