www.automatyka-budynkowa.com - konfetencje, targi - 22. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2009
Automatyka Budynkowa

24 Marzec 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Konferencje, wystawy » 22. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2009


Mimo wystąpienia spowolnienia gospodarczego tegoroczne 22. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2009 będą prawie tak rekordowe jak ubiegłoroczne.

Na powierzchni ok. 25 tys. m2 ponad 600 firm zaprezentuje swoje najnowsze aparaty, urządzenia czy technologie dla energetyki. Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z aktualnymi tendencjami i rozwiązaniami w elektroenergetyce, która - jak powszechnie wiadomo - wymaga przyśpieszonej modernizacji i znacznych inwestycji, zarówno w sektorze wytwarzania jak i w sieciach przesyłowych czy dystrybucyjnych. Nie trzeba dodawać, że od rozwoju elektroenergetyki zależy rozwój gospodarczy kraju.

Dla wystawcy targi stwarzają wyjątkową możliwość jednoczesnej konfrontacji zarówno z potencjalnym klientem i jego poglądami jak i konkurentami na rynku. Do tak licznego udziału w targach ENERGETAB skłania nadto producentów i dostawców dóbr inwestycyjnych dla energetyki bardzo duża zazwyczaj frekwencja zwiedzających. Dlatego też obok licznie reprezentowanych firm polskich i krajowych oddziałów międzynarodowych koncernów w targach prezentuje swoje produkty ponad 90 firm z 15 krajów europejskich a także z Chin, Korei, Kanady i USA.

Targi ENERGETAB od wielu lat dzierżą prymat największej i najważniejszej w branży energetycznej imprezy targowej. Potwierdzają to statystyki Polskiej Izby Przemysłu Targowego, z których wynika, że ubiegłoroczne targi ENERGETAB 2008 były siódmymi pod względem liczby wystawców a dziewiątymi pod względem wynajętej powierzchni spośród ponad 200 imprez targowych zorganizowanych w 2008 roku w Polsce.

Honorowy patronat nad targami ENERGETAB 2009 objęli:

Minister Gospodarki,
Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich,
Prezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej
Prezydent Miasta Bielsko–Biała

Natomiast Partnerem Generalnym targów ENERGETAB 2009 została Grupa TAURON S.A.

Targom towarzyszą liczne - formalne i nieformalne spotkania, na których energetycy dzielą się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Zarekomendować należy konferencję „Elektroenergetyka w budownictwie” organizowaną przez Oddział Bielsko-Bialski SEP, w tym roku akcentującą kwestie bezpieczeństwa eksploatacji urządzeń i instalacji.
Ciekawie zapowiadają się seminaria i prezentacje firm, odbywające się równolegle w dwóch salach audytoryjnych. Ich program jest osobno publikowany. Natomiast redakcja „Fachowego elektryka” organizuje konkurs propagujący rozwiązania systemów KNX/EIB - rozwijającej się dziedziny automatyki budynkowej.

Licznie reprezentowane na targach są media, szczególnie czasopisma branżowe i wydawnictwa internetowe. Dlatego też prezes SEP - prof. Jerzy Barglik zaprasza dziennikarzy na konferencję prasową z okazji 90-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Odbędzie się ona o godz. 14-tej pierwszego dnia targów w hotelu ZIAD. Natomiast w środę - drugim dniu targów swoją konferencję prasową, na której chce przedstawić „ocenę rynku instalacji elektrycznych w Polsce”, planuje Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne.

Prawie 50 firm zgłosiło swoje najnowsze wyroby i technologie do cieszącego się wysokim prestiżem konkursu targowego, w którym najwyższym wyróżnieniem jest puchar Ministra Gospodarki. Tradycyjnie już rozstrzygnięcie konkursu zostanie zaprezentowane pierwszego dnia targów o godz. 15-tej w sali konferencyjnej w hotelu ZIAD.

Międzynarodowe targi ENERGETAB 2009 kolejny raz potwierdzają, że są najważniejszym a zarazem bardzo urokliwym miejscem w Polsce dla prezentacji najnowszych osiągnięć światowych z zakresu wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej.

Warto zatem odwiedzić Bielsko–Białą w dniach od 15 – 17 września 2009 r.

 


Dodano: 1.09.2009

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU