www.automatyka-budynkowa.com - Targi, relacja z targóe Idealny dom i wnętrze 2009
Automatyka Budynkowa

19 Lipiec 2018 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2018

PnWtŚr CzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     


Konferencje, wystawy » Targi IDEALNY DOM I WNĘTRZE - Relacja


W trzy dni wokół świata mebli i dekoracji

Targi IDEALNY DOM I WNĘTRZE Warszawa, 4-6 września 2009

 

W dniach 4-6 września odbyła się w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI druga edycja targów wnętrzarskich IDEALNY DOM I WNĘTRZE pod patronatem pism wnętrzarskich M jak Mieszkanie i Moje Mieszkanie. Dzięki imprezie można było w szybki i łatwy sposób przejrzeć ofertę firm, porównać jakość i ceny proponowanych artykułów, a także poznać najnowsze tendencje. Targom towarzyszyły liczne imprezy – pokazy, warsztaty, seminaria i szkolenia.

UCZESTNICY TARGÓW

W targach udział wzięło blisko 110 wystawców. Największą grupę prezentowanych produktów stanowiły artykuły dekoracyjne, elementy związane z wystrojem i aranżacją wnętrz, meble mieszkaniowe, artykuły wykończeniowe, sprzęt RTV/AGD oraz wyposażenie kuchni i łazienki.
Targi odwiedziło ponad 13 000 osób – architektów, projektantów, przedstawicieli branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz, a także hotelarze, restauratorzy, hurtownicy i dystrybutorzy produktów związanych z aranżacją wnętrz mieszkalnych, publicznych i hotelowych.
Dużą grupę odwiedzających stanowiły także osoby prywatne zainteresowane zakupem artykułów  związanych z  urządzaniem mieszkania, domu i ogrodu.

Po raz pierwszy równolegle z Targami Idealny Dom i Wnętrze w dniach 5-6 09. 2009 w hali nr 3 EXPO XXI odbyły się Targi Mieszkaniowe Tabelaofert.pl. Wspólne zorganizowane Targów stanowi odpowiedź na stale rosnące, mimo spowolnienia gospodarczego, zapotrzebowanie na nowe mieszkania i usługi związane z aranżacją i wyposażeniem wnętrz w meble i artykuły dekoracyjne.  

PIERWSZY DZIEŃ  DLA BRANŻYSTÓW

Targi miały formułę mieszaną, biznesowo-konsumencką. Pierwszy dzień Targów, piątek skierowany był do branżystów. Zaproszeni przez nas architekci, projektanci wnętrz oraz menedżerowie i właściciele hoteli z całej Polski wzięli udział w praktycznym seminarium i konferencji zorganizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Projektantów Form Przemysłowych oraz Polską Izbą Hotelarstwa.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie dla architektów wnętrz, w którym uczestniczyło ponad 130 projektantów z całej Polski. Tematyka seminarium poświęcona została stylizacji przestrzeni mieszkalnej, a motywem przewodnim była ekologia, energooszczędność, ergonomia i eko-design. Gościem specjalnym seminarium była Pani Paola Govoni, wydawca magazynu World Furniture, która poprowadziła wykład na temat trendów we włoskim designie mebli w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej wielu państw europejskich.
Konferencja dla Branży Hotelarskiej skupiła ponad 50 menedżerów i właścicieli hoteli z całej Polski.
W spotkaniach mieli okazję zaprezentować się również nasi wystawcy, którzy przedstawili konkretne rozwiązania zastosowane we wnętrzach mieszkalnych i hotelowych słuchaczom obydwu seminariów.

DLA KAŻDEGO COŚ ……….INNEGO!

Każdy, kto odwiedził Targi IDEALNY DOM I WNĘTRZE znalazł coś dla siebie. Panowie tłumnie oblegali punkt ABC Remontu objęty patronatem Leroy Merlin, gdzie mistrzowie glazurnicy pokazywali i objaśniali zasady poprawnego remontu łazienki. Panie wsłuchiwały się uważnie w niezwykle ciekawe wykłady nt. urządzania mieszkania zgodnie z zasadami feng-shui. Ponadto, na scenie prezentacji w hali targowej Partnerzy akcji „Mój Świat jest Eko” przeprowadzili cykl wykładów otwartych poświęconych tematyce ekologii i świadomego designu. Pod patronatem takich firm jak: HTH Ekspert w Kuchni, Hansgrohe, Comitor i SIEMENS powstała ekologiczna, designerska kuchnia, która ostatniego dnia targów została zlicytowana.
Dodatkową zaletą Targów była możliwość zasięgnięcia bezpłatnej porady ekspertów – architektów i dekoratorów wnętrz reprezentujących wystawców oraz patronów i partnerów Targów. Wydawnictwa Murator i Publikator oraz Park Handlowy Janki na swoich stoiskach zorganizowały porady stylistów, architektów i projektantów wnętrz, którzy bezpłatnie pomagali odwiedzającym w projektowaniu wnętrz ich mieszkań i domów.
W trakcie Targów Idealny Dom i Wnętrze zorganizowane zostały przez pracownię projektową – Akademia Wolnego Czasu – warsztaty artystyczne dla odwiedzających. Można było spróbować swoich sił m.in. w malowaniu na ceramice i jedwabiu, tworzeniu własnej biżuterii.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się także DECIGN MEETING POINT - centrum spotkań, odpoczynku, ale też punkt promocji młodego, krajowego wzornictwa. W tym miejscu można było odpocząć na meblach znanej i cenionej firmy IKER, porozmawiać z autorami eksponowanych projektów. Najzdolniejsi polscy twórcy młodego pokolenia: Kafti design, AZE Design, Symbioza, Magda Major, Kasia Bazalczyk, Ania Obtułowicz, Dawid Grywasz, 60bag.com., prezentowali tu swoje najnowsze projekty i propozycje.
Największym zainteresowaniem cieszyło, podobnie jak w zeszłym roku, losowanie nagród wśród odwiedzających, którzy kupili bilet wstępu na targi, a także licytacje produktów Leroy Merlin, lidera na polskim rynku hipermarketów budowlanych.

KOLEJNA EDYCJA

Więcej szczegółów dotyczących Targów IDEALNY DOM WNĘTRZE znajdziecie Państwo na stronie www.perfecthome.pl, a już dziś zapraszamy do uczestnictwa i odwiedzenia kolejnej edycji wystawy, która odbędzie się w dniach 3-5 września 2010 w EXPO XXI w Warszawie.


Dodano: 11.09.2009


 

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU