www.automatyka-budynkowa.com - Targi, relacja z targóe Idealny dom i wnętrze 2009
Automatyka Budynkowa

23 Kwiecień 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Konferencje, wystawy » Targi IDEALNY DOM I WNĘTRZE - Relacja


W trzy dni wokół świata mebli i dekoracji

Targi IDEALNY DOM I WNĘTRZE Warszawa, 4-6 września 2009

 

W dniach 4-6 września odbyła się w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI druga edycja targów wnętrzarskich IDEALNY DOM I WNĘTRZE pod patronatem pism wnętrzarskich M jak Mieszkanie i Moje Mieszkanie. Dzięki imprezie można było w szybki i łatwy sposób przejrzeć ofertę firm, porównać jakość i ceny proponowanych artykułów, a także poznać najnowsze tendencje. Targom towarzyszyły liczne imprezy – pokazy, warsztaty, seminaria i szkolenia.

UCZESTNICY TARGÓW

W targach udział wzięło blisko 110 wystawców. Największą grupę prezentowanych produktów stanowiły artykuły dekoracyjne, elementy związane z wystrojem i aranżacją wnętrz, meble mieszkaniowe, artykuły wykończeniowe, sprzęt RTV/AGD oraz wyposażenie kuchni i łazienki.
Targi odwiedziło ponad 13 000 osób – architektów, projektantów, przedstawicieli branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz, a także hotelarze, restauratorzy, hurtownicy i dystrybutorzy produktów związanych z aranżacją wnętrz mieszkalnych, publicznych i hotelowych.
Dużą grupę odwiedzających stanowiły także osoby prywatne zainteresowane zakupem artykułów  związanych z  urządzaniem mieszkania, domu i ogrodu.

Po raz pierwszy równolegle z Targami Idealny Dom i Wnętrze w dniach 5-6 09. 2009 w hali nr 3 EXPO XXI odbyły się Targi Mieszkaniowe Tabelaofert.pl. Wspólne zorganizowane Targów stanowi odpowiedź na stale rosnące, mimo spowolnienia gospodarczego, zapotrzebowanie na nowe mieszkania i usługi związane z aranżacją i wyposażeniem wnętrz w meble i artykuły dekoracyjne.  

PIERWSZY DZIEŃ  DLA BRANŻYSTÓW

Targi miały formułę mieszaną, biznesowo-konsumencką. Pierwszy dzień Targów, piątek skierowany był do branżystów. Zaproszeni przez nas architekci, projektanci wnętrz oraz menedżerowie i właściciele hoteli z całej Polski wzięli udział w praktycznym seminarium i konferencji zorganizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Projektantów Form Przemysłowych oraz Polską Izbą Hotelarstwa.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie dla architektów wnętrz, w którym uczestniczyło ponad 130 projektantów z całej Polski. Tematyka seminarium poświęcona została stylizacji przestrzeni mieszkalnej, a motywem przewodnim była ekologia, energooszczędność, ergonomia i eko-design. Gościem specjalnym seminarium była Pani Paola Govoni, wydawca magazynu World Furniture, która poprowadziła wykład na temat trendów we włoskim designie mebli w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej wielu państw europejskich.
Konferencja dla Branży Hotelarskiej skupiła ponad 50 menedżerów i właścicieli hoteli z całej Polski.
W spotkaniach mieli okazję zaprezentować się również nasi wystawcy, którzy przedstawili konkretne rozwiązania zastosowane we wnętrzach mieszkalnych i hotelowych słuchaczom obydwu seminariów.

DLA KAŻDEGO COŚ ……….INNEGO!

Każdy, kto odwiedził Targi IDEALNY DOM I WNĘTRZE znalazł coś dla siebie. Panowie tłumnie oblegali punkt ABC Remontu objęty patronatem Leroy Merlin, gdzie mistrzowie glazurnicy pokazywali i objaśniali zasady poprawnego remontu łazienki. Panie wsłuchiwały się uważnie w niezwykle ciekawe wykłady nt. urządzania mieszkania zgodnie z zasadami feng-shui. Ponadto, na scenie prezentacji w hali targowej Partnerzy akcji „Mój Świat jest Eko” przeprowadzili cykl wykładów otwartych poświęconych tematyce ekologii i świadomego designu. Pod patronatem takich firm jak: HTH Ekspert w Kuchni, Hansgrohe, Comitor i SIEMENS powstała ekologiczna, designerska kuchnia, która ostatniego dnia targów została zlicytowana.
Dodatkową zaletą Targów była możliwość zasięgnięcia bezpłatnej porady ekspertów – architektów i dekoratorów wnętrz reprezentujących wystawców oraz patronów i partnerów Targów. Wydawnictwa Murator i Publikator oraz Park Handlowy Janki na swoich stoiskach zorganizowały porady stylistów, architektów i projektantów wnętrz, którzy bezpłatnie pomagali odwiedzającym w projektowaniu wnętrz ich mieszkań i domów.
W trakcie Targów Idealny Dom i Wnętrze zorganizowane zostały przez pracownię projektową – Akademia Wolnego Czasu – warsztaty artystyczne dla odwiedzających. Można było spróbować swoich sił m.in. w malowaniu na ceramice i jedwabiu, tworzeniu własnej biżuterii.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się także DECIGN MEETING POINT - centrum spotkań, odpoczynku, ale też punkt promocji młodego, krajowego wzornictwa. W tym miejscu można było odpocząć na meblach znanej i cenionej firmy IKER, porozmawiać z autorami eksponowanych projektów. Najzdolniejsi polscy twórcy młodego pokolenia: Kafti design, AZE Design, Symbioza, Magda Major, Kasia Bazalczyk, Ania Obtułowicz, Dawid Grywasz, 60bag.com., prezentowali tu swoje najnowsze projekty i propozycje.
Największym zainteresowaniem cieszyło, podobnie jak w zeszłym roku, losowanie nagród wśród odwiedzających, którzy kupili bilet wstępu na targi, a także licytacje produktów Leroy Merlin, lidera na polskim rynku hipermarketów budowlanych.

KOLEJNA EDYCJA

Więcej szczegółów dotyczących Targów IDEALNY DOM WNĘTRZE znajdziecie Państwo na stronie www.perfecthome.pl, a już dziś zapraszamy do uczestnictwa i odwiedzenia kolejnej edycji wystawy, która odbędzie się w dniach 3-5 września 2010 w EXPO XXI w Warszawie.


Dodano: 11.09.2009


 

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU