www.automatyka-budynkowa.com - konferencje, wystawy - Sprawozdanie z Targów ELEKTROTECHNIKA 2010
Automatyka Budynkowa

23 Kwiecień 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Konferencje, wystawy » Sprawozdanie z Targów ELEKTROTECHNIKA 2010

VIII Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego, Energetyki i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2010 oraz Wystawa Czystej Energii CENERG odbyły się w dniach 4-6 marca 2010 w  Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI.

Targi ELEKTROTECHNIKA tradycyjnie odbyły się równolegle z XVIII Targami ŚWIATŁO 2010 i nowym wydarzeniem - Wystawą Czystej Energii CENERG. Organizacja tych trzech imprez, których wspólnym mianownikiem jest innowacyjność, spotkała się z uznaniem Ministerstwa Gospodarki, które po raz kolejny objęło targi swoim patronatem.


Połączenie tych trzech imprez daje możliwość kompleksowego przedstawienia odwiedzającym targi branżystom innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie elektroinstalacji, energetyki, OZE i oświetlenia.

Targi odwiedziło ponad 14 000 odwiedzających, z czego ponad 90% stanowili branżyści - przedstawiciele zakładów energetycznych, samorządowcy, inwestorzy, projektanci, architekci, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, właściciele domów jednorodzinnych, przedstawiciele administracji szkół, szpitali, parafii i innych obiektów użyteczności publicznych, nauczyciele a także rolnicy, instalatorzy i inżynierowie budownictwa z całego kraju.


Liczną grupę odwiedzających stanowili przedsiębiorcy zagraniczni, głównie ze wschodu Europy.
Targi ELEKTROTECHNIKA na stałe wpisały się w kalendarz imprez targowych w Polsce. Na powierzchni ponad 10 tys. m2 swoją ofertę zaprezentowało około 300 wystawców z kraju i z zagranicy.


Na Targach ELEKTROTECHNIKA tradycyjnie spotkali się producenci i dystrybutorzy sprzętu niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz systemów zabezpieczeń.


W ramach Targów ELEKTROTECHNIKA  zorganizowana została Wystawa Czystej Energii CENERG skupiająca producentów i dystrybutorów urządzeń produkujących Odnawialne Źródła Energii. Jest to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie ekologicznym źródłom energii. Wydarzenie w założeniu ma się stać impulsem do rozwoju rynku eko-energii na Mazowszu, w Polsce i środkowej Europie.

Wydarzenia towarzyszące Targom


Swoją popularność Targi zawdzięczają specjalnej formule łączącej warsztaty i szkolenia dla specjalistów z prezentacją sprzętu i najnowszych technologii stosowanych w branży elektrotechnicznej, oświetleniowej i w budownictwie.


Targom od lat towarzyszą liczne konferencje, seminaria, szkolenia i warsztaty skierowane do ponad 2000. Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem był cykl szkoleń dla inżynierów elektryków, organizowany wspólnie z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa. Targi ELEKTROTECHNIKA 2010 połączone były z siedemnastoma konferencjami, warsztatami i szkoleniami, skierowanymi inżynierów budownictwa, inżynierów elektryków, inspektorów nadzoru, instalatorów, a także inwestorów, deweloperów i przedstawicieli samorządów lokalnych.


Wykłady prowadzone przez fachowców z ośrodków z całej Polski uzupełnione zostały o prezentacje firm reprezentujących najnowsze rozwiązania i technologie w branży elektrotechnicznej. Uczestnicy szkoleń mieli zatem możliwość skonfrontowania uzyskanych informacji z praktyczną ofertą producentów na stoiskach targowych. Taki sposób prowadzenia szkoleń daje ich uczestnikom możliwość zwiedzania targów w sposób praktycznie nieograniczony. Gwarantuje to również wystawcom kontakt z dużą ilością odbiorców ich produktów bezpośrednio związanych z branżą.


Wydarzenia towarzyszące Wystawie CENERG promowały urządzenia i innowacyjne technologie pozyskiwania energii z OZE przeznaczonych dla mieszkalnictwa, przemysłu, transportu oraz usług związanych z tą sferą wykorzystywania energii. Najlepszym rozwiązaniom technicznym i technologiom przyznane zostały nagrody i wyróżnienia targowe.

Tematyka Wystawy CENERG dotyczyła przede wszystkim odnawialnych źródeł energii. Przedstawione zostały systemy grzewcze wykorzystujące OZE w tym: kotły, piece, kominki, kolektory słoneczne, klimatyzatory. Oprócz tego wystawa i warsztaty podczas targów poświęcone były czystym technologiom węglowym, biomasie, biopaliwom, biogazowi, pelletom, systemom filtrującym, uzdatnianiu wody, recyklingowi, energii wiatrowej i geotermii.


Dodano: 11.03.2010SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU