www.automatyka-budynkowa.com - konferencje, wystawy - XXI Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2010
Automatyka Budynkowa

23 Kwiecień 2019 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2019

PnWtŚr CzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Konferencje, wystawy » XXI Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2010

XXI Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2010

W dniach 13 - 15 kwietnia 2010 w Łodzi odbędą się XXI Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2010

Imprezie towarzyszyć będą:

Konkurs o Złoty Medal INTERTELECOMIX

Jak co roku targom Komunikacji Elektronicznej towarzyszy Konkurs na najlepszy produkt.

Do tej pory prestiżowy Złoty Medal INTERTELECOM otrzymało ponad 70 produktów, spośród ponad 300 zgłoszonych.

Produkty zgłoszone do  Konkursu:

 • Spawarka do światłowodów Furukawa FITEL S178
  Interlab sp. z o.o.
 • Wielofunkcyjny instrument do pomiaru światłowodów Noyes OFL280 FlexTester (model 103)
  Interlab sp. z o.o.
 • Ultralekki kabel światłowodowy do budowy sieci szerokopasmowych
  Technitel Polska Klimkiewicz, Rodziewicz, Sp. Jawna
 • Technologia układania światłowodów w kanalizacji sanitarnej przy pomocy robota STAR
  Technitel Polska Klimkiewicz, Rodziewicz, Sp. Jawna
 • MultiModem 3G EVDO / HSPA
  DGT Sp. z o.o.
 • ValidatorPRO-NT Certyfikator sieci Ethernet
  ELNEX Dariusz Józef Nowak
 • Światłowodowy monitoring wizyjny
  TKP S.A. Śląskie Sieci Światłowodowe
 • Megapikselowa kamera IP AVIOSYS 9070 CS
  DIPOL Szydłowski i Wspólnicy Sp. J.
 • JAMBOX Kablówka 3 Generacji - Telewizja IP dla operatorów internetu
  SGT S.A.
 • VOICE metrics – System Identyfikacji Biometrycznej
  KSI.pl Sp. z o.o.
 • System Interaktywnej Komunikacji Mobilnej BlueSend
  KSI.pl Sp. z o.o.

Kongres Infotela

 Rok 2010 z pewnością zapisze się jako rok postępującej konwergencji, rozwoju telewizji internetowej, mobilnej i cyfrowej, jak również tak bardzo oczekiwanych inwestycji w infrastrukturę telekomunikacyjną. Kongres stanowić będzie znakomitą okazję do przedyskutowania najważniejszych wyzwań, przed jakimi staje branża, będzie to również wyjątkowa okazja do nawiązania cennych kontaktów biznesowych z uwagi na otwarty charakter Kongresu. IX Kongres Infotela stanowi doskonałe uzupełnienie merytoryczne targów Intertelecom, będzie miał na celu pokazanie najnowszych trendów i wskazanie kolejnych dróg rozwoju szeroko pojętej komunikacji elektronicznej. Dużo miejsca poświęcimy wszechobecnej cyfryzacji zarówno w aspekcie technologicznym jak i społecznym oraz  nowej ustawie o wspieraniu i rozwoju usług szerokopasmowych i sieci telekomunikacyjnych.

Konkurs o Laur Infotela

Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie twórców nowoczesnych rozwiązań komunikacji elektronicznej, które powstały w firmach, pracowniach konstruktorskich i ośrodkach naukowych (uczelniach i instytutach). Wyróżnianie firm krajowych oraz zagranicznych, które opracowują i wdrażają innowacyjne projekty komunikacji elektronicznej w Polsce. Promowanie osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla branży.

Konferencja TELEMEDYCYNA

Przez ponad 20 lat, Targi INTERTELECOM wypracowały sobie grono stałych klientów, głównie firmy z sektora cyfryzacji telewizji, mobilnych rozwiązań komunikacyjnych, systemów nawigacji satelitarnej, systemów komunikacji międzysprzętowej, systemów zabezpieczeń oraz sprzętu telefonicznego i teleinformatycznego. Duże grono wystawców to firmy z branży Multimediów XXI wieku, Outsourcingu i bezpieczeństwa ICT. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.intertelecom.info .
Rozwój systemów teleinformatycznych znalazł zastosowanie w każdej dziedzinie życia społecznego i gospodarczego. Na dzień dzisiejszy szacuje się, że 45% gospodarstw domowych w Polsce posiada komputer, a ponad połowa z nich dostęp do Internetu. Jeżeli chodzi o sektor gospodarki oraz instytucji państwowych, panuje przekonanie, że jeżeli podmiotu nie ma w Google, podmiot ten nie istnieje.
Jako Społeczeństwo Informacyjne (społeczeństwo z szybkim nieograniczonym wolnym dostępem do informacji) wg Alvina Tofflera, jesteśmy gotowi na TELEMEDYCYNĘ.

TELEMEDYCYNA to działania koncentrujące się na wymianie informacji i danych między różnymi instytucjami medycznymi (często w celach naukowo-badawczych), jak i informacji między pacjentem a lekarzem (w celach diagnostycznych i leczniczych). Udostępnianie danych w systemach teleinformatycznych pozwala na diagnozowanie i badanie pacjentów przez lekarza znajdującego się w miejscu odległym nawet o tysiące kilometrów, a także prowadzenie skutecznej terapii i rehabilitacji nie tylko w szpitalach czy przychodniach, ale również w domu.
Adresaci konferencji TELEMEDYCYNA i targów INETERTELECOM to producenci oprogramowania dla medycyny, urządzeń monitorujących podstawowe funkcje życiowe, systemów wideo-konferencji, platform wymiany wiedzy, systemów telekomunikacyjnych.
Podczas konferencji i targów Politechnika Łódzka zachwyci nowymi technologiami w obszarze telemedycyny: „nawigacja dla niewidomych”, „odzież monitorująca podstawowe funkcje życiowe”, bezinwazyjna metoda diagnostyki stanów zapalnych organizmu, oprogramowanie zarządzane wzrokiem, oprogramowanie do odczytu myśli z komputera i inne.


Sympozjum SBT

Sympozjum podzielone zostanie na trzy panele, przeprowadzone w formie prezentacji połączonej z dyskusją:
Możliwości pozyskiwania środków finansowych z różnych programów UE
/prowadzący: p. Wiesław Baług niezależny ekspert w dziedzinie telekomunikacji/
Technologie wykorzystywane do budowy szerokopasmowych sieci dostępu do Internetu /na podstawie doświadczeń firmy C&C Partners z Leszna/
Case study /na przykładzie sieci realizowanej przez Urząd Miasta w Częstochowie wraz z ościennymi powiatami: częstochowskim, myszkowskim i kłobuckim/

Organizowane przez nas sympozjum ma na celu wskazanie możliwości, ale także barier przy realizacji przez samorządy terytorialne dostępu szerokopasmowego do Internetu, poczynając od pozyskania środków inwestycyjnych , wyboru najwłaściwszej dla danego obszaru technologii, a kończąc na realizacji pokazanej na konkretnym przykładzie (case study).
Na sympozjum zapraszamy przedstawicieli samorządów terytorialnych zainteresowanych budową sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu, jak również przedstawicieli projektantów, wykonawców i dostawców infrastruktury telekomunikacyjnej.

Prezentacje Firmowe

 

Wstęp:
Karta Profesjonalisty (ważna 3 dni) 20 PLN
Bilet jednodniowy 10 PLN

Godziny zwiedzania:
13 kwietnia 2010:  10:00 - 17:00 dla profesjonalistów
14 kwietnia 2010:  10:00 - 17:00 dla profesjonalistów i publiczności
15 kwietnia 2010:  10:00 - 16:00 dla profesjonalistów i publiczności


Dodano: 12.04.2010

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU