Serwis poświęcony automatyce budynkowej
Automatyka Budynkowa

4 Czerwiec 2020 - Witamy

Artykuły branżowe
Artykuły
Katalog branżowy
Katalog
branżowy
Baza firm
Baza firm
Kalendarz
Kalendarz
Forum
Forum
Kontakt
Kontakt
Menu

TOP5 Produkty

TOP5 Firmy

Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020

PnWt¦r CzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Inteligentne domy - Teoria

Rekuperacja

Budując dom coraz częściej zastanawiamy się jak go wykonać aby był bardziej komfortowy , był miejscem wygodnego odpoczynku oraz spokoju, poza tym był funkcjonalny i dość tani w użytkowaniu. Małe straty cieplne budynku powodują znaczące oszczędności w użytkowaniu domu, lecz aby to uzyskać dom musi być szczelny i dobrze ocieplony.
Odcinanie napięcia w wyznaczonych gniazdkach

Funkcja automatycznego odcinania zasilania w wyznaczonych gniazdach elektrycznych. Podłączając wybrane urządzenia do danego gniazda elektryczne możemy przypisać do funkcji „wyjazd z domu” wyłączenie w nim napięcia (...)

Funkcje centralne

Funkcje centralne – integracja większości systemów takich jak ogrzewanie, oświetlenie, rolety, alarm, AV umożliwia wprowadzenie pewnych interakcji między nimi oraz zaprogramowanie scenariuszy działań przyporządkowanych do tzw. funkcji centralnych (...)

Kontrola dostępu

Rolą systemu KD jest sterowanie ruchem osób, ochrona pewnych stref budynku przed dostępem osób nieuprawnionych, rejestracja wejść i wyjść danej osoby z pomieszczenia. Istotne jest wyposażenie uprawnionych osób w unikalny kod dostępu (karta dostępu)

Zwiększanie bezpieczeństwa - detekcja ruchu i symulacja obecności

Symulacja obecności oraz detekcja ruchu odgrywają ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa Twoich najbliższych zmniejszając ryzyko włamania.

Stacja pogodowa

Stacja pogodowa praktyczne i często niedoceniane urządzenie, które pozwala na zbieranie informacji pogodowych oraz wysyłania ich do odpowiednich rządzeń w domu.

Multiroom

Multiroom to zaawansowany system multimedialny, dzięki któremu możemy słuchać wybranego źródła dźwięku np. MP3, radia, TV, CD, DVD - w każdym punkcie domu bez konieczności kupowania osobnych zestawów do wszystkich pomieszczeń.

Zarządzanie energią

Zarządzanie energią to optymalizacja zużycia energii cieplnej i elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych oraz odnawialnych.

Różne mozliwości sterowania budynkiem

Dzięki zaprojektowaniu indywidualnych obwodów zapewnia się sterowanie włącz/wyłącz dowolnymi odbiorami za pomocą internetu, panelu dotykowego ,telefonu komórkowego czy głosu.

Sterowanie napędami bramowymi

Dzięki integracji sterowania napędów bram (wjazdowych,garażowych) użytkownik zyskuje na funkcjonalności. Uzyskuje się możliwość otwarcia bramy z np. z ekranu dotykowego, pilota lub telefonu. (...)

Sterowanie napędami rolet, żaluzji, zasłon, plis, markiz

System automatyki w prosty sposób zapewnia sterowanie indywidualne oraz grupowe lub centralne. Ponadto możliwe są funkcje grupowe w połączeniu z innymi odbiorami, np. w scenach świetlnych i nastrojach (...)

Sterowanie ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją

Typowa instalacja grzewcza zawiera jeden sterownik (kontroler) pieca z tzw. stacją pogodową. W instalacji inteligentnego domu poszerza się funkcjonalność poprzez podzielenie domu na kilka stref grzewczych (...)

Sterowanie oświetleniem

Sterowanie oświetleniem realizowane jest przez tradycyjne lub przez inteligentne wyłączniki (nisko prądowe) lub panele dotykowe. (...)

Instalacja zasilania rezerwowego

Zasilanie awaryjne umożliwia podtrzymanie zasilania instalacji alarmowej i monitoringu, systemu automatyki budynku oraz wybranych urządzeń (...)

Instalacja systemu telewizji dozorowej - monitoring

W zakres wykonania instalacji chodzi montaż kamer CCTV w wybranych pomieszczeniach lub na terenie posesji, ułożenie przewodów sygnałowych oraz podgląd obrazu lub jego zapis w rejestratorze cyfrowym. (...)

Instalacja alarmowa, antywłamaniowa

Instalacja zapewnia sygnalizację akustyczną i/lub telefoniczną (w tym na komórkę) w przypadku naruszenia stref chronionych w budynku lub wokół budynku.

Instalacje audio/video

 Instalacje audio/video to grupa instalacji uzyskująca zdobywająca w ostatnim czasie coraz większą popularność i stająca się standardem w domach (...)

Instalacje videodomofonowe i domofonowe

Instalacja videodomofonowa lub domofonowa oprócz swoich podstawowych funkcji (otwieranie furtki lub bramy wjazdowej) może zostać rozbudowana o dodatkowe możliwości (...)
Instalacje teleinformatyczne

Tę grupę instalacji stanowi przede wszystkim instalacja sieci teleinformatycznej, przewodowej (strukturalnej) i/lub bezprzewodowej, która stanowi podstawowe medium dla sieci komputerowej i internetowej, telefonii,(...)

Jak to działa?

Do realizacji idei inteligentnego domu konieczna jest instalacja elektryczna odpowiednio zaprojektowana i wykonana. (...)
Co zyskujemy?

Wszystkie elementy systemu inteligentnego domu mają służyć przede wszystkim podniesieniu komfortu użytkowania, zwiększeniu bezpieczeństwa i obniżeniu kosztów użytkowania (oszczędności). (...)

Czym jest inteligentny budynek?

Inteligentne budynki wyposażone są w systemy integrujące wszystkie bądź wybrane instalacje znajdujące się w budynku. (...)
Dla ciekawych

Więcej informacji dotyczących inteligentnego domu i automatyki budynkowej znajdą Państwo w działach: artykuły, katalog branżowy, konferencje wystawy
Dla wymagających - BMS

Dzięki zastosowaniu systemu BMS można uzyskać pełną integrację wszystkich urządzeń i instalacji znajdujących się w budynku, co znacznie poprawia komfort życia. (...)

Wygoda i bezpieczeństwo

Inteligentne instalacje (inteligentny budynek, inteligentny dom) są alternatywą dla tradycyjnych instalacji elektrycznych. Pozwalają one, za pomocą odpowiedniego systemu, na zarządzanie wszystkimi instalacjami znajdującymi się wewnątrz budynku oraz w jego otoczeniu. (...)

Kontrolowany sposób wymiany powietrza w ogrodzie zimowym

VentoAir tworzy przyjemny klimat do zamieszkiwania oraz zapewnia również kontrolowaną wymianę powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych bez potrzeby otwierania okien (...)

Automatyczna klimatyzacja w ogrodach zimowych

System sterujący VentoControl to automatyczny system wentylacji i zacieniania w ogrodach zimowych. (...)
Zarządzanie energią oraz budynkiem za pomocą systemu e-window

Ludzie wykazują silną potrzebę przebywania na świeżym powietrzu, odczuwania komfortowej temperatury i korzystania z naturalnego światła. Do uzyskania dobrego samopoczucia, optymalnych warunków oświetlenia oraz naturalnej klimatyzacji w obrębie budynku, a także zarządzania energią i samym budynkiem może służyć system e-window.

Nowoczesne instalacje w budownictwie

Budowa lub przebudowa domu, apartamentu – to te momenty, w których zastanawiamy się jak powinno wyglądać miejsce, w którym spędzamy ponad połowę naszego życia. (...)

SKLEP INTERNETOWY


Nowości w kataloguPARTNERZY SERWISU